Artykuły

Wrocław. Fundacja Jubilo kończy nabór na bezpłatne warsztaty teatralne

Kończy się nabór do bezpłatnego programu treningowego dla "theatre operators" w ramach projektu europejskiego: Freeway project - Free man walking, theater as a tool for detainees" integration dofinansowanego ze środków Creative Europe. Zapisy trwają do 30 kwietnia.

Projekt będzie realizowany w latach 2020-2021 we współpracy z partnerami: Teatro Dei Venti (Włochy), aufBruch KUNST GEFÄNGNIS STADT (Niemcy), UPSDA - (Bułgaria).

Do kogo?

Projekt skierowany do "theatre operators", tj. aktorów/aktorek, reżyserów/reżyserek, performerów, twórców, kuratorów sądowych, animatorów kultury, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy i doświadczenia w obszarze pracy teatralnej w więzieniu, a także w zakresie adaptowania technik teatralnych w różnych środowiskach społecznych.

Program treningowy:

Program będzie rozwijany w roku latach 2020/2021 i zostanie podzielony na bloki intensywnej pracy praktycznej wewnątrz w zakładzie karnym (36h) oraz na zewnątrz w sali teatralnej (6h). Oficjalny harmonogram projektu zostanie opublikowany po wyłonieniu grupy uczestników, która weźmie udział w projekcie.

Planowane terminy realizacji programu:

18-21.05.2020

15-18.06.2020

28.09-02.10.2020

Kwiecień/Maj 2021.

Deadline na przesłanie zgłoszeń: 30 kwietnia 2020 r.

Udział w programie jest bezpłatny. Z osobami chcącymi wziąć udział w warsztatach przeprowadzimy rozmowy on-line, poprzez Skype

UWAGA! O zmianach terminów realizacji program w związku z aktualną sytuacją będziemy informować osoby zainteresowane na bieżąco.

Program będzie realizowany w dwóch głównych obszarach:

I. Sesje warsztatowe:

Wybrana grupa uczestników weźmie udział w sesjach praktycznych z członkami Fundacji Jubilo oraz osadzonymi w celu pogłębienia wiedzy i doświadczenia w zakresie stosowania technik teatralnych w środowisku społecznym.

Elementy techniczne warsztatów:

- dynamika grupy/praca zespołu

- świadomość fizyczna i przestrzenna

- akcja/reakcja

- ćwiczenia partnerskie

W trakcie rozwijanych sesji praktycznych uczestnicy będą mieli ponadto możliwość wzięcia udziału w części teoretycznej/panelu dyskusyjnym prowadzonym we współpracy z polskimi i międzynarodowymi badaczami i praktykami pracującymi w obszarze teatru więziennego.

II. Rezydencje artystyczne:

Wybrani w trakcie trwania procesu treningowego uczestnicy wezmą udział w międzynarodowej wymianie w trzech krajach partnerskich.

Program zakończy się czterema prezentacjami spektakli, podczas których uczestnicy będą mieli okazję do spotkania i wymiany doświadczeń nabytych podczas sesji warsztatowych. Udział w programie, transport i zakwaterowanie dla uczestników podczas rezydencji artystycznych jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków EACEA.

Nabór:

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszone są o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres mailowy: office@jubiloproject.com do dnia 30 kwietnia. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę pomiędzy 1-7.05.2020 r. Ilość miejsc ograniczona (max.10 osób). Fundacja zastrzega sobie prawo do kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji