Artykuły

Warszawa. Centrum Kultury Filmowej przenosi program do sieci

Rzeczywistość cyfrowa to dzisiaj jedyny sposób komunikacji z publicznością. W czasie kwarantanny są instytucje, które nie zawieszają swojego programu. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy ma ofertę dla wszystkich miłośników kina, propozycje edukacyjne dla rodziców i ich dzieci oraz nastolatków zainteresowanych tym, jak wygląda w praktyce praca filmowca.

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy przenosi swoją działalność do Internetu. Po dwóch tygodniach wytężonej pracy całego zespołu zawiadamia, że uruchomiono szereg audycji i ofert kulturalnych dla dzieci i dorosłych, pozwalających nie rezygnować z misji programowej, a odbiorcom przetrwać w inspirujący intelektualnie sposób trudny czas. Każdy kinoman znajdzie tam inteligentną rozrywkę, rozmowy z ciekawymi ludźmi, inspiracje do aktywności z dziećmi, ofertę edukacyjną i zachętę do refleksji o tym, jak przetrwać w tych niełatwych okolicznościach.

Na profilu facebookowym CKF codziennie polecane są wartościowe filmy z legalnych źródeł. Prowadzone są rozmowy live z zaproszonymi gośćmi w cyklu "Polowanie na filmy". Dotychczas odbyły się dwie autorskie audycje Kai Klimek oraz rozmowa Klary Bogusławskiej z Marleną Gabryszewską, dotycząca zawodowej perspektywy filmowców, dystrybutorów i kiniarzy w obliczu ogólnoświatowej pandemii. Od kwietnia do online'owej ekipy dołączają Artur Zaborski i Błażej Hrapkowicz.

Magdalena Juszczyk zainaugurowała autorski cykl rozmów z twórcami kina zatytułowany "Bez znieczulenia" - jej pierwszym gościem była Joanna Kos-Krauze. Kolejna rozmowa już 10 kwietnia.

W cotygodniowym felietonie Anna Rembowska dzieli się refleksjami i inspiracjami na czas odosobnienia. Jest ona również autorką cotygodniowych felietonów dla rodziców na utworzonej przez CKF grupie "Trampolina do kina online". Tam przeniesiony został program zajęć dla dzieci, odsłaniający przed najmłodszymi tajniki pracy filmowców rozmaitych profesji.

W grupie "Trampolina do kina online" dział edukacji CKF umieszcza filmowe lekcje autorstwa Magdy Bryll, będące inspiracjami do prowadzenia z dziećmi w domowym zaciszu zajęć plastyczno-filmowych, przybliżających im kulturę filmową, uczących nowych umiejętności kreatywnych i technologicznych.

Również inny projekt CKF - "Warsaw Film Nest", będący cyklem zajęć warsztatowych dla młodych adeptów sztuki filmowej, przeniósł się w przestrzeń internetową i kontynuowany jest w istniejącej już grupie za pomocą platform oraz narzędzi do spotkań i współpracy online.

W najbliższych dniach będziemy wdrażać nowe projekty, zapraszamy w każdej chwili na nasz Facebook: www.facebook.com/CentrumKulturyFilmowej/

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji