Artykuły

Rybnik. Instytucje kultury biorą udział w akcji #teatrwdomu

Nieczynne instytucje kultury to jeden ze skutków pandemii koronawirusa i wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego. Teatry, domy kultury, biblioteki i inne tego typu miejsca, które do tej pory zapraszały widzów do siebie, teraz oferują sposoby na spędzenie wolnego czasu przez internet.

W Rybniku jest kilka prężnie działających instytucji kultury, w tym Teatr Ziemi Rybnickiej oraz kilka domów kultury w dzielnicach.

Spektakl na YouTube

"Mury teatru zamknięte, ale dołączamy do akcji #teatrwdomu, gdzie pokażemy kilka naszych produkcji: spektakli, koncertów, zaprezentujemy także Album PDF z 55 lat działalności teatru - to piękna kronika życia kulturalnego naszego miasta na przestrzeni pół wieku" - informuje Teatr Ziemi Rybnickiej.

Teatr na początek udostępnił musical "W cieniu tęczy", który swą premierę miał w 2017 roku. Ta ciekawa inicjatywa rybnickich twórców i działaczy kulturalnych, to muzyczna opowieść o marzeniach młodego, utalentowanego człowieka i uporze w dążeniu do realizacji tych marzeń. Produkcja dostępna jest w serwisie Youtube.

Również Dom Kultury Chwałowice zaprasza do oglądania online spektaklu "Panie, Panowie uratować nas może tylko jedna rzecz" przygotowanego w 2018 z okazji jubileuszu 60-lecia placówki.

Bajka dla całej rodziny

Do akcji #teatrwdomu włączył się także Dom Kultury Boguszowice, który udostępnił już wyjątkową bajkę dla całej rodziny - Nowe szaty króla. Spektakl w wykonaniu Teatru Rodzicielskiego powstał w DK Boguszowice w 2005 roku. Boguszowicka placówka zaprasza też do zobaczenia spektaklu Teatru Supeł "Jesteśmy dorośli, prawie".

- Kochani, zachęcam do oglądania #teatrwdomu. Będzie tego sporo. Zaczynam udostępniać spektakle, które stworzyłam z cudownymi dziećmi, wyjątkową młodzieżą i odważnymi dorosłymi w Domu Kultury Boguszowice. Oj będą perełki. Proszę oglądajcie, bawcie się dobrze wzruszajcie, komentujcie - zachęca Izabela Karwot, dyrektor DK Boguszowice.

Ograniczenie wychodzenia z domu do także dobry czas na nadrobienie zaległości w lekturach i przeczytanie np. biografii zgłoszonych do kolejnej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 41 książek. Zgodnie z regulaminem, kapituła konkursu ma ponad 3 miesiące na przeczytanie wszystkich pozycji. 29 czerwca poznamy 5 najlepszych książek zakwalifikowanych do finału Nagrody. Z listą książek zgłoszonych do konkursu można zapoznać się na stronie nagrody http://www.nagrodajuliusz.pl/

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji