Artykuły

Warszawa. #INSTYTUTwsieci, czyli program Instytutu Teatralnego online

Instytut Teatralny przygotował ofertę programową na najbliższe dwa tygodnie, z której będzie można skorzystać, nie wychodząc z domu.

Od lat dokumentujemy wydarzenia odbywające się w naszej siedzibie na Jazdowie i prowadzimy rozległą działalność projektową w obszarze nowych mediów. Przyłączając się do akcji #zostańwdomu z kulturą, mamy szansę o tym przypomnieć. Co czeka nas w najbliższym czasie?

W każdy kolejny poniedziałek na naszej stronie internetowej i Facebooku będziemy publikować aktualny, tygodniowy plan e-wydarzeń, e-aktywności i e-inspiracji Instytutu Teatralnego. Wśród nich znajdą się nie tylko archiwalne (często niepublikowane) materiały, ale także nowe projekty - tyle że przeniesione do sieci. Nasze aktywności spakowaliśmy w różne ścieżki tematyczne i cykle, które pomogą naszym widzom łatwiej odnaleźć się w e-repertuarze IT: #piątkidladzieci (tu znajdzie się mnóstwo inspiracji do zabawy i nauki z dziećmi), #wideoteatr (czyli teatr w filmie i telewizji), #książkanadługidzień, #teatrnagłos i inne. Wszystko będzie można znaleźć w mediach społecznościowych Instytutu Teatralnego: na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Rozpoczęliśmy premierowym pokazem rozmowy Michała Smolisa z Agatą Buzek w ramach cyklu "Piękni czterdziestoletni" i prezentacją zasobów Encyklopedii Teatru Polskiego w ramach #książkinadługidzień. W środę "otwieramy" wirtualną wystawę na platformie Google Arts & Culture poświęconą pierwszemu polskiemu laboratorium teatralnemu - REDUCIE Osterwy i Limanowskiego.

Przyśpieszyliśmy również prace nad nowym portalem e-teatr.pl, czyli najstarszym i największym polskim portalem teatralnym. Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy zobaczą e-teatr w nowej odsłonie. Zmieni się w nim niemal wszystko - od layoutu aż po przydatne czytelnikom narzędzia i funkcjonalności.

***

Szczegółowy program wydarzeń online IT:

Środa, 18.03

g. 12.00: "wernisaż" wirtualnej wystawy Google Arts & Culture - "Reduta. Pierwsze polskie laboratorium teatralne". (LINK DO ŹRÓDŁA: https://artsandculture.google.com/partner/theatre-institute-in-warsaw?hl=pl)

18.30 środa z naszym cyklem "TEATROTEKA" - spotkania z artystami i pokazy making of #wideoteatr

*

Czwartek, 19.03

g. 12.00: PREMIERA - rozpoczynamy emisję serialu dokumentalnego, w którym w 25 odcinkach opowiemy Wam o 250 latach polskiego teatru. Odcinek 1: Premiera "Natrętów" Józefa Bielawskiego 19 XI 1765; prowadzenie: Maciej Nowak #wideoteatr.

*

Piątek, 20.03

#piątkidladzieci - przez cały dzień prezentujemy wybrane materiały, ćwiczenia, zabawy i rejestracje spektakli dla najmłodszych - szukać ich można m.in. na portalu www.teatrotekaszkolna.pl

*

Sobota, 21.03

g. 12.00: kolejny odcinek serialu dokumentalnego, w którym opowiadamy o 250 latach polskiego teatru. Odcinek 2: Premiera "Cudu mniemanego, czyli Krakowiaków i Górali" Wojciecha Bogusławskiego #wideoteatr

g. 16.00: PREMIERA - pierwsza audycja #teatrnagłos, czyli radiowego serialu dla początkujących i zaawansowanych, przybliżającego ważne, ciekawe, a czasami nawet zabawne historie tworzące historyczny pejzaż polskiego teatru; prowadzenie: prof. Dariusz Kosiński

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji