Artykuły

Morochów. Teatralna wioska

W Ośrodku Teatru Kultur w Morochowie trwa letni festiwal teatralny. Organizatorem spotkania są aktorzy Cieszyńskiego Studia Teatralnego (CST), którzy w okresie letnim od czterech lat realizują cykl spotkań artystycznych dla dzieci i młodzieży z obszaru pogranicza.

W dwóch zaadaptowanych obiektach - starej stodole w Morochowie oraz w pracowni sztuki w gajówce w Porażu - w warsztatach tanecznych, wokalnych, rzeźbiarskich, teatralnych oraz plastycznych uczestniczą nawet najstarsi mieszkańcy tych małych miejscowości. - Dzieci z rodzin polskich oraz ukraińskich wspólnie uczą się wierszy, piosenek, tworzą gazetki oraz uczestniczą w przedstawieniach - mówi Bogusław Słupczyński, członek CST. -

W ciągu kilku lat udało się nam osiągnąć to, co najtrudniejsze: mieskańcy wsi, będący na początku tylko widzami, stali się uczestnikami tych spotkań artystycznych - dodaje Słupczyński.

Podczas tegorocznego festiwalu teatralnego widzowie zgromadzeni w Morochowie zobaczą spektakle teatralne oraz zdarzenia prezentujące kultury różnych narodów. Od słynnego Teatru Wiejskiego Węgajty, który wystawi przedstawienie oparte na baśni indiańskiej "Myszy istnieją", po spektakl osadzony na motywach wielkiego eposu karpackiego "Dobosz" przygotowany przez młodzież z zespołu Osławianie ze wsi Mokre. Na szczególną uwagę zasługuje również spektakl "Kavkazkij Priviet" w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego. W programie znajdzie się też wystawa fotografii rodzinnej "Człowiek jest piękny".

Program festiwalu:

8 sierpnia, godz. 18

Teatr Wiejski Węgajty - Projekt terenowy

"Myszy istnieją"

9 sierpnia, godz. 21 Cieszyńskie Studio Teatralne (CST) "Droga Żywiecka"

10 sierpnia, godz. 21 "Był sobie raz" na motywach opowiadań I. B. Singera, Teatr NN - Lublin.

11 sierpnia, godz. 21 "Kavkazkij Priviet", Cieszyńskie Studio Teatralne (CST)

13 sierpnia, godz. 21 "Dobosz", spektakl na motywach wielkiego eposu karpackiego (huculskiego) "Na wysokiej połoninie" Stanisława Vincenza. W programie również warsztat teatralny młodzieży ukraińskiej z zespołu Osławianie ze wsi Mokre, Morochów oraz Kulaszne w ramach Święta Kultury. O

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji