Artykuły

Kraków. Jutro początek Cracovia Danza

W niedziele rozpoczyna się VII Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza". Kraków będzie nie tylko oglądał renesansowe tańce dworu włoskiego w wykonaniu grup tanecznych z całej Europy, ale też się ich uczył!

Tematem tegorocznego Festiwalu jest Dwór Włoski, z którym, jak wiadomo wiele wspólnego ma samo miasto. Gośćmi będą grupy taneczne z Włoch (w tym grupa akrobatyczna z Ferrary "Sbandieratori"), Białorusi, Anglii, a także Rosji, skąd przyjechała nawet grupa baletowa z Moskiewskiej "Akademii Tańca Dawnego N. Kaydanovsiej".

Pieczę artystyczną nad festiwalem, oprócz dyrektor artystycznej - Romany Agnel, trzymają również Marie-Claire Bär le Corre - francuska specjalistka od tańców historycznych, Barbara Sparti - wybitna włoska ekspertka od tańców włoskich, europejskich, japońskich i izraelskich XV-XVII wieku, Monika Polak-Luścińska, która stworzyła scenografię i kostiumy dla potrzeb festiwalu oraz Leszek Rembowski - choreograf.

Wśród wielu atrakcji organizatorzy przygotowali między innymi warsztaty taneczne, które rok rocznie cieszą się większym zainteresowaniem, a w tym roku dodatkowo organizowane są również dla dzieci. W tej edycji Festiwalu będzie można także uczestniczyć w warsztatach budowy masek.

Zorganizowana została również międzynarodowa konferencja na temat historii tańca, dzięki której organizatorzy mają nadzieję zainteresować świat nauki tematem tańca. Impreza odbywać się będzie w Willi Decjusza, która wspiera "sztukę wysoką" a sama w tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia, więc tym chętniej gości uczestników Festiwalu, jak również warsztatów. Codziennie w Willi o godzinie 19tej odbywać się będą pokazy tańca i warsztaty tańców dworskich.

Wielki finał odbędzie się na krakowskim Rynku, Barbakanie, jak i na ulicach Starego Miasta. W koncertach i pokazach na Rynku Głównym uczestniczyć mogą wszyscy. Oprócz pokazów tańców historycznych i kolorowych pochodów zespołów będziemy świadkami premiery spektaklu "La Fortuna - Dama z Łasiczką", (którego inspiracją był obraz Leonarda DaVinci) w wykonaniu Baletu Dworskiego "Ardente Sole" i zespołu "Ars Cantus". Na sam koniec wykonawcy zaproszą publiczność na doroczny Bal, gdzie każdy będzie mógł zatańczyć taniec dworski pod opieką profesjonalnych tancerzy.

Zapraszamy do Krakowa!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji