Artykuły

Radom. Czytanie dramatu "Walizka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk

Teatr Powszechny zaprasza na kolejny inspirujący wieczór z dramatem współczesnym w teatrze. Będzie to już trzecie spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania.

Tym razem zaprezentujemy tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk "WALIZKA".

"Walizka" to dramat o poszukiwaniu tożsamości. Główny bohater, Fransua, żyje odcięty od bolesnych wspomnień do czasu, gdy znajduje w Muzeum Zagłady walizkę swojego ojca. Świadomość tego, że jest synem Żyda zamordowanego w Auschwitz sprawia, że Fransua rozpoczyna podróż w głąb samego siebie. Co dzieje się z człowiekiem, gdy ten decyduje się skonfrontować z prawdą? Czy rozdrapanie zabliźnionych ran pozwala na wyzwolenie się z traumy? W jakim stopniu świadomość przeszłości wpływa na naszą teraźniejszość?

Sztuka zainspirowana prawdziwą historią Francuza, który na wystawie w Muzeum w Paryżu rozpoznał walizkę swego ojca - eksponat z Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Po spotkaniu zapraszamy na rozmowę z udziałem publiczności, reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu.

WSTĘP BEZPŁATNY.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH I CIEKAWYCH :)

"WALIZKA" już 18 listopada o godz. 18.00 na Scenie Kotłownia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji