Artykuły

Edynburg. Lupa pokaże amerykańskie "Trzy siostry"

Podczas tegorocznego festiwalu w Edynburgu Krystian Lupa pokaże przygotowany dla bostońskiego American Repertory Theatre spektakl "Trzy siostry" Antoniego Czechowa.

Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu rozpocznie się 13 sierpnia i potrwa do 3 września. Prezentowane są na nim dzieła muzyki klasycznej, opera, teatr i taniec.

Spektakl wyreżyserowany przez Lupę zostanie pokazany siedmiokrotnie: codziennie od 29 sierpnia do 2 września 2006 oraz 31 sierpnia i 1 września.

29 sierpnia wykładowca uniwersytetu w Edynburgu Olga Taxidou będzie mówić o scenicznych adaptacjach sztuki "Trzy siostry". Dzień później jeden z członków American Repertory Theatre - Gideon Lester - opowie festiwalowej publiczności o produkcji spektaklu Lupy i teatru z Bostonu.

Premiera przedstawienia "Trzy siostry" na amerykańskiej scenie odbyła się 26 listopada 2005 roku; był to reżyserski debiut Lupy w Ameryce.

W obsadzie spektaklu występują m.in. Sean Dugan, Kelly McAndrew, Molly Ward, Sarah Grace Wilson, Will LeBow i Frank Wood.

Lupa jest także autorem scenografii do spektaklu; muzykę skomponował Jacek Ostaszewski, kostiumy zaprojektował Piotr Skiba.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji