Artykuły

Warszawa. Warsztaty z okazji Dnia Dziecka w Ogrodzie Powszechnym

Strefa WolnoSłowa i Stół Powszechny zapraszają dzieci wraz z opiekunami do Ogrodu Powszechnego, w którym odbędą się warsztaty z okazji Dnia Dziecka. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

"Dźwięki ogrodu" / 1 czerwca, godz. 12.00-13.15

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na warsztaty twórcze dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zajęcia będą połączeniem zabaw teatralnych z improwizacjami dźwiękowymi.

Jakie dźwięki słyszymy w ogrodzie? Czy rośliny mają głos? Kto piszczy w trawie? Dlaczego drzewa szumią? Na te i wiele innych pytań dotyczących ogrodowych odgłosów odpowiemy wspólnie z dziećmi podczas sobotnich warsztatów.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, wystarczy wysłać e-maila ze zgłoszeniem na adres: w.chinowska@strefawolnoslowa.pl

Prowadzenie:

Weronika Chinowska - producentka, animatorka kultury, kuratorka i koordynatorka projektów, specjalistka ds. promocji związana z Fundacją Strefa WolnoSłowa, współtwórczyni programu Stołu i Ogrodu Powszechnego.

***

"Barwy ogrodu" / 2 czerwca, godz. 12.00-13.30

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku 6-10 lat razem z opiekunami.

Jakich kolorów w ogrodzie jest najwięcej? Jakie pojawiają się na wiosnę jako pierwsze, a na które musimy dłużej czekać? Jakie mogą być kolory roślin czy zwierząt chowających się pod wielkimi zielonymi liśćmi? Czy buraki są zawsze różowo-czerwone, a kalafior biały?

Dużo pytań, a kolorów w ogrodzie - jeszcze więcej!

Podczas naszych czterech spotkań wspólnie stworzymy paletę ogrodowych barw. Oglądając to, co rośnie przed Teatrem Powszechnym, zastanowimy się, czy zielone są tylko liście i łodygi? Opiekując się roślinami, zastanowimy się, czy niebieskie i żółte są tylko kwiaty, czy może też coś potrzebnego roślinom do życia? Sadząc nasiona i sadzonki, zwrócimy uwagę na brązowy i szary - kolory, które wydają nam się smutne, ale też są ważne w ogrodzie.

Mamy nadzieję, że z pełnym zestawem kolorów, jakie tworzą ogrody, nauczymy się lepiej dostrzegać rozmaite odcienie na co dzień. Zaczniemy jeszcze częściej zauważać różnorodność przyrody i ludzi, pielęgnować i dbać o nią, ale też, i przede wszystkim, cieszyć się nią!

Koncepcja i prowadzenie:

Aleksandra Górecka - edukatorka i animatorka, początkująca graficzka i ilustratorka, absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie prowadzi twórcze warsztaty dla dzieci i młodzieży. W 2018 roku prowadziła warsztaty rodzinne "Składniki Ogrodu" w Ogrodzie Powszechnym.

***

MIASTO SZCZĘŚLIWE - Festiwal Sztuki i Społeczności

maj - grudzień 2019

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji