Artykuły

Rzeszów. Spotkanie z Aliną Czyżewską

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie edukacyjne na temat wzmacniania organizacji pozarządowych, które funkcjonują jako kontrola obywatelska władz publicznych. Do Rzeszowa przyjedzie Alina Czyżewska, aktorka i działaczka ruchów miejskich.

Alina Czyżewska to aktorka grająca m.in w Teatrze Miejskim w Gliwicach, ale także działaczka ruchów miejskich związana z Siecią Obywatelską Watchdog Polska. Komentowała ostatnio m.in. głośną sprawę zablokowania prac nad spektaklem Pawła Passiniego "#chybanieja" przez Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa. Aktorka nie zgadzała się z tą decyzją i mocno podważała ją w swoich argumentach na Facebooku.

Czyżewska przyjedzie do Rzeszowa już w najbliższy czwartek w ramach spotkania edukacyjnego.

Dla aktywistów i niezadowolonych z władzy

"Podczas warsztatów prowadząca opowie o tym, co i jak można skutecznie zrobić, jakie mamy narzędzia prawne, jak z nich skutecznie korzystać, jak nie dać się wysłać na drzewo. Przypomni też o tym wszystkim, o czym zapomniano nam powiedzieć w szkole, kiedy przerabialiśmy hasło demokracja - a co jest naszą siłą i władzą, o której nie wiemy" - czytamy w opisie wydarzenia, które skierowane jest do osób zaangażowanych społecznie: aktywistek i aktywistów, ale też dla tych, którzy nie zgadzają się z formą zarządzania miastem.

Mowa będzie o wzmacnianiu organizacji pozarządowych oraz osób z nimi współpracujących, w prowadzonych, w tym planowanych, działaniach strażniczych, czyli aktywnościach w zakresie kontroli obywatelskiej władz publicznych. Spotkanie odbędzie się przy ul. Lubelskiej 28/4 lok.1.

Jak zapewniają organizatorzy, po warsztacie wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość korzystania ze wsparcia prawnego organizacji w swoich działaniach. Wsparcia udzieli prawnik posiadający wieloletnie doświadczenie w obsłudze NGO.

Dostępne będą także bezpłatne materiały edukacyjne i catering. Dodatkowo organizatorzy dają możliwość ubiegania się o zwrot kosztów dojazdu dla uczestników spotkania (do wartości biletu PKP/PKS).

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Lex pro bono communi - monitoring prawa regulującego współpracę rządu z organizacjami pozarządowymi na rzecz dobra wspólnego" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem lokalnym spotkania jest Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji