Artykuły

Białystok. Wykłady i zajęcia towarzyszące wystawie Garbaczewskiego

Pokazy spektakli, wykłady, filmy - mnóstwo dodatkowych wydarzeń od kilku tygodni towarzyszy wystawie Krzysztofa Garbaczewskiego "Badania terenowe" w Galerii Arsenał.

Teraz do puli zajęć dochodzą jeszcze warsztaty dla nauczycieli i osób 50+ prowadzone przez tancerkę - w środę (6 marca). W czwartek zaś (7 marca) - ostatni wykład towarzyszący wystawie.

Garbaczewski to jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych twórców teatralnych. W Galerii Arsenał (ul. Mickiewicza 2) do 18 marca prezentowana jest jego multimedialna, i sensualna wystawa, tworzona m.in. przez m.in. fragmenty spektakli, scenografii oraz prace innych twórców zaproszonych przez Garbaczewskiego. Jak żadnej innej wystawie w galerii - tej towarzyszy spektrum rozmaitych wydarzeń. Najnowszy pomysł to warsztaty performatywne z tancerką Izą Szostak, współpracującą z reżyserem przy różnych projektach.

Moje i twoje

Będą to dwa cykle zajęć, prowadzone przez tancerkę i choreografkę Izę Szostak.

Jedne to warsztaty z cyklu "Sztuka Edukacji" dla nauczycieli, pedagogów oraz wszystkich osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, pt. "moje i twoje". Odbędą się w środę (6 marca) w godz. 18-20 w Galerii Arsenał. Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: Justyny Zieniuk: j.zieniuk@galeria-arsenal.pl Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Uczestnicy są zobowiązani do wzięcia udziału we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu.

Drugie warsztaty odbywają się w ramach cyklu "Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi" dla osób 50+. Termin - również środa (6 marca) w godz. 15.30-17.30. Tu również wstęp wolny i obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Uczestnicy warsztatów wezmą również udział w oprowadzaniu po wystawie. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem Justyny Zieniuk: j.zieniuk@galeria-arsenal.pl. Podobnie jak w poprzednich warsztatach - warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wrócimy do ciała, pobudzimy wyobraźnię

Iza Szostak tak zaprasza na zajęcia:

- Na warsztatach wrócimy do ciała. Zajmiemy się odkrywaniem potencjału ciała w ruchu, zarówno poprzez doświadczenia zmysłowe (wzrok, dotyk, słuch itp.), jak i za pomocą świadomych zadań ruchowych. Będziemy patrzeć i działać oraz zmieniać dobrze znany podział. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia będą służyły pobudzeniu wyobraźni, pomysłowości oraz odkryciu możliwości ciała dotychczas nieznanych. Warsztat będzie również przygotowywał do uświadomienia sobie czym jest tekst, czas, relacje, przestrzeń i jakość ruchu w sztukach performatywnych. Będziemy obserwować jak te elementy (narzędzia) wpływają na nasze indywidualne wybory, jakie wywołują w nas stany oraz jak oddziałują na relacje w grupie.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich (niezależnie od poziomu zaawansowania) zainteresowanych eksploracją ruchu, kompozycją, performansem i choreografią. Warto ubrać się wygodnie.

Prowadząca, Iza Szostak, jest tancerką i choreografką. Ukończyła Szkołę Baletową w Warszawie oraz Codarts Rotterdam Dance Academy. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia tańca dla seniorów. Współtworzy warszawski kolektyw "Centrum w Ruchu" w Warszawie. Współpracowała z Krzysztofem Garbaczewskim w Teatrze Powszechnym w Warszawie przy Nietocie (2018) - rave party z doświadczeniem w virtual reality (VR) w oparciu o Księgę tajemną Tatr Micińskiego.

Ostatni wykład

W piątek 8 marca w Akademii Teatralnej (ul. Sienkiewicza 14) miał odbyć się ostatni wykład Michała Perły towarzyszący wystawie Garbaczewskiego - tym razem mówiący o samym reżyserze oraz o fenomenie jego teatru - pt. "Kim jest Garbaczewski?". Galeria postanowiła jednak zorganizować wykład dzień wcześniej, tak, by chętni mogli uczestniczyć w piątkowym koncercie "Nagrobki grają Muminki", który zaplanowano w ramach festiwalu Underground/Independent.

Wykład więc odbędzie się w czwartek (7 marca), o godz. 18. Wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji