Artykuły

Polskie Radio. Słuchowisko "Kołtuneriada" w radiowej Trójce

Co by było, gdyby pani Dulska ze swoją rodziną żyła dzisiaj? I co by było, gdyby zamiast najstarszego syna Zbyszka miała... córkę? Na te pytania w swoim słuchowisku "Kołtuneriada" postara się odpowiedzieć Piotr Zaremba. Premiera w radiowej Trójce 10 lutego o godz. 20.00.

Premierowa realizacja na Scenie Teatralnej Trójki pokazuje kilka dni z życia polskiej rodziny. A poza tym w lekkim tonie stawia pytania o takie pojęcia jak: wolność, miłość i nowoczesność.

- "Kołtuneriada" to zabawa z klasycznym dramatem "Moralność Pani Dulskiej", który znają wszystkie pokolenia Polaków. Autor tekstu naszego słuchowiska, Piotr Zaremba, umieścił akcję w realiach polskiego współczesnego przedmieścia. Im dłużej obcujemy z tymi postaciami, tym bardziej przekonujemy się, że współczesna Dulska i jej domownicy borykają się z identycznymi - jak ponad sto lat temu - problemami. Co ważniejsze - do rozwiązania problemów używają wciąż tych samych metod. Jest tu więc i śmiesznie, i strasznie - mówi reżyser Sebastian Konrad, który uważa, że Piotr Zaremba udanie odkurzył portret polskiego "Kołtuna". - Okazało się, że wciąż prezentuje się on bardzo aktualnie - dodaje reżyser.

Piotr Zaremba - "Kołtuneriada": reżyseria i opracowanie muzyczne - Sebastian Konrad; realizacja akustyczna - Paweł Szaliński. Obsada: Ewa Konstancja Bułhak, Sebastian Konrad, Paulina Gałązka, Wojciech Zieliński, Anna Kerth, Aleksandra Kowalicka, Adrian Zaremba, Brygida Turowska.

Emisja w radiowej Trójce w niedzielę 10 lutego o godz. 20.05.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji