Artykuły

Wrocław. Konkurs na projekt graficzny dla Instytutu Grotowskiego

Instytut im. Jerzego Grotowskiego ogłasza konkurs na projekt graficzny kompletu czterech gadżetów: torby, notesu, bidonu oraz ołówka, które stanowić będą spójną całość.

Konkurs realizowany jest w 20. rocznicę śmierci Jerzego Grotowskiego i stanowi część projektu "Grotowski. Elementarz", w ramach którego refleksji poddajemy najważniejsze pojęcia, zjawiska i dokonania, tworzące podstawę wiedzy o Jerzym Grotowskim i kierowanym przez niego Teatrze Laboratorium. Projekt stawia sobie za cel zainspirowanie przedstawicieli młodszego pokolenia do podjęcia własnej refleksji, inspirowanej innymi niż dotychczas perspektywami i doświadczeniami.

Odchodząc od teatrologicznej perspektywy badawczej, ogłaszamy konkurs skierowany do artystów plastyków i projektantów graficznych. Czekamy na projekty, które będą twórczą interpretacją sylwetki Jerzego Grotowskiego i/lub jego dorobku. Liczymy na przefiltrowanie ikony Grotowskiego przez prywatne doświadczenia i współczesne dyskursy, konfrontujące się ze stwierdzeniem, że teatr Grotowskiego jest elitarny. Zachęcamy do zmierzenia się z Jerzym Grotowskim - takim, jaki może on być odbierany dzisiaj w dobie antropocenu. Jak mówi Dariusz Kosiński: "[] czas najwyższy na rozpoczęcie pracy u podstaw w nadziei na swoiste nowe otwarcie".

Projekty oceni komisja konkursowa w składzie: Paweł Pawlak (przewodniczący), Barbara Bergner-Kaczmarek, Monika Blige. Paweł Pawlak to grafik i ilustrator, autor logo Wrocławia i plakatów kulturalnych związanych z miastem. We współpracy z wydawcami z Polski i zagranicy opracował graficznie około 80 książek. Zaprojektował scenografie do dwunastu spektakli teatralnych oraz jedną fontannę przed Wrocławskim Teatrem Lalek. Uhonorowany wieloma nagrodami w kraju i za granicą. Barbara Bergner-Kaczmarek jest graficzką, projektantką książek, linorytniczką, twórczynią książek autorskich. Od 1990 roku pracuje w Instytucie Grotowskiego, tworząc jego identyfikację wizualną, projektując druki informacyjne oraz książki. Swoje obrazy, grafiki, fotografie, książki artystyczne prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. Monika Blige pełni w Instytucie Grotowskiego funkcję zastępcy dyrektora ds. programowych, kieruje działem komunikacji i wydawniczym, redaktorka ponad trzydziestu tytułów oraz redaktorka czasopisma internetowego "Performer".

Na projekty czekamy do 18 marca 2019. Szczegóły na: http://grotowski-institute.art.pl/konkurs/.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji