Artykuły

Poznań. Instytut Rozbitek już zaprasza

Można się zapisywać na seminarium Instytutu Rozbitek z udziałem sław muzyki filmowej. Instytutem kieruje laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek [na zdjęciu].

Na początku lipca Poznań stanie się międzynarodowym centrum muzyki filmowej. Przez trzy dni (1, 2, 3 lipca) będzie gościł Paula Brouceka, szefa muzycznego hollywoodzkiej wytwórni New Line Cinema, producenta muzyki do filmu m.in. "Władca pierścieni" oraz Petera Goluba - dyrektora Programu Muzycznego prestiżowego Sundance Institute. Na seminarium kompozytorskie z udziałem sław muzyki filmowej zaprasza Instytut Rozbitek. Kieruje nim kompozytor i laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek, który również weźmie udział w spotkaniach z seminarzystami.

Wykłady i spotkania zatytułowane "Globalna partytura dla globalnej wioski" będą odbywać się w Poznaniu w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz w miejscowości Rozbitek (gmina Kwilcz), gdzie w przyszłości planowane są zajęcia Instytutu.

To już drugie seminarium kompozytorskie organizowane przez Instytut Rozbitek. We wrześniu ubiegłego roku twórcy w różnym wieku (wśród nich kompozytorzy, muzycy i reżyserzy) wzięli udział w zajęciach z Janem A.P. Kaczmarkiem i Rafałem Paczkowskim - realizatorem dźwięku nagrań kompozytora. Tematem spotkań była nie tylko muzyka filmowa. Kaczmarek nie szczędził uczestnikom opowieści o biznesie, roli agenta i prawnika w karierze artysty, a także o zarobkach. Opowiadał o swoich spotkaniach reżyserami: Agnieszką Holland, Adrianem Lyne'em czy Markiem Forsterem (za muzykę do jego filmu "Marzyciel" otrzymał Oscara). Na zajęciach czuło się atmosferę wielkiego świata Hollywood - bliskość jego gwiazd, ale i wysiłek, jaki trzeba włożyć w to, by gwiazdą zostać.

Jak będzie tym razem? Paul Broucek opowie m.in. o produkcji muzyki do hollywoodzkiego filmu oraz niskobudżetowej produkcji niezależnej. Peter Golub zdradzi strategie komponowania muzyki filmowej i budowania kariery kompozytora w dziedzinach teatru, baletu i muzyki symfonicznej. Na pytania: czy sztuka jest możliwa w korporacyjnym systemie oraz jak pisać, żeby zostać zrozumianym i docenionym - odpowie Jan A.P. Kaczmarek. Na koniec seminarium w Poznaniu odbędzie się dyskusja "Co decyduje o sukcesie muzyki na światowym rynku?" z udziałem wszystkich prelegentów. Ostatni dzień spotkań uczestnicy spędzą w Rozbitku, gdzie będą zwiedzać siedzibę Instytutu - kompleks pałacowo-parkowy oraz indywidualnie rozmawiać z gośćmi.

Szczegóły na stronie: www.rozbitek.org. Koszt seminarium dla uczestnika wynosi 200 zł. Wykłady odbędą się w języku angielskim, ale organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na język polski. Termin składania zgłoszeń upływa 25 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona.

Seminarium jest dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji