Artykuły

Kraków. Konferencja poświęcona Lupie

Wydział Reżyserii Dramatu oraz Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego serdecznie zapraszają na dwudniowe spotkanie poświęconemu osobie i sztuce Krystiana Lupy. Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 grudnia.

Krystian Lupa jest najważniejszym polskim twórcą teatralnym ostatnich dziesięcioleci. Jest również absolwentem naszej Uczelni oraz - od blisko czterdziestu lat, aż do chwili obecnej - jej pedagogiem. Akademia Sztuk Teatralnych jest od wielu lat jedynym miejscem, z którym wybitny reżyser związany jest instytucjonalnie. Ukształtował on całe pokolenia polskich reżyserów - większość działających obecnie i liczących się polskich twórców teatralnych należy do grona jego uczniów.

Konferencje organizowane przez AST nie mają charakteru wyłącznie naukowego. Ich specyfika polega na wspólnym udziale badaczy teatru i praktyków sceny, aktorów i reżyserów. Zależało nam zatem szczególnie, by obok naukowych referatów odbyły się również spotkania z artystami i dyskusje panelowe, łączące różne opcje patrzenia na teatr.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji