Artykuły

Warszawa. Wystawa wierszy i rysunków Zbigniewa Herberta zostanie otwarta w sobotę

Wystawa wierszy i rysunków Zbigniewa Herberta zostanie otwarta sobotę w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie. Ekspozycja została przygotowana z okazji przypadającej 28 lipca 20. rocznicy śmierci poety.

Zbigniew Herbert nie tylko pisał wiersze i eseje, ale także rysował. Prawie 300 szkicowników, które zostawił, znajduje się w Archiwum Herberta w Bibliotece Narodowej. Kilkanaście rysunków zostanie zaprezentowany na wystawie.

Jak poinformowali organizatorzy "wystawa dzieł Herberta ma na celu przybliżenie szerokiej publiczności spojrzenia poety, który miał >>dar patrzenia na świat przenikliwie i czule<<".

"Poezja Herberta jest wolnością słów, jest słowem właściwie użytym - warto przy niej obstawać. Zwłaszcza dziś, w świecie słów na posyłki, słów udręczonych i ogłupiałych, warto słuchać wierszy autora >>Napisu<<, warto wsłuchiwać się w ich słowa: wolne, odważne, brzmiące mocno i czysto, konieczne - jak oddech" - napisał w komentarzu do wystawy jej autor, prof. Paweł Próchniak.

Ekspozycję można oglądać do 28 sierpnia. Jej organizatorem jest Fundacja im. Zbigniewa Herberta, partnerami Muzeum Łazienki Królewskie i Biblioteka Narodowa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji