Artykuły

Warszawa. Weekend ze Zbigniewem Herbertem w Big Book Cafe

Poezja Herberta na głosy w interpretacji Łukasza Garlickiego i Łukasza Simlata, rozmowa z Andrzejem Franaszkiem, autorem premierowej książki "Herbert Biografia" oraz jej fragmenty w wykonaniu Mariusza Bonaszewskiego i Marcina Czarnika, a także speed dating z autorem - wszystko to w jeden weekend, którego bohaterem jest poeta Zbigniew Herbert, w Big Book Cafe.

W czasie Weekendu Księgarń Kameralnych, w Big Book Cafe prawdziwy maraton herbertowski. W piątek (20 kwietnia, 19.00, wstęp wolny) aktorskie czytanie wybranych utworów poety. Sięgamy po poezję Herberta - wiersze głośne i mniej znane, najlepsze, najbardziej poruszające, nasze ulubione, subiektywnie wybrane. Interpretują je cenieni i lubiani aktorzy: Łukasz Garlicki oraz Łukasz Simlat.

Dzień później (sobota, 21 kwietnia, od 18.00, wstęp wolny) zapraszamy do wysłuchania fragmentów premierowej książki w wykonaniu znakomitych aktorów Mariusza Bonaszewskiego i Marcina Czarnika, które będzie towarzyszyć spotkaniu z Andrzejem Franaszkiem. Autor monumentalnej "Herbert. Biografia" porozmawia z Anną Król o swojej fascynacji Herbertem, pracy nad książką i związanych z nią odkryciach. Od godz. 20.00 zapraszamy na serię "szybkich randek"/ "speed dating" z Andrzejem Franaszkiem, czyli indywidualne spotkania i rozmowy stolikowe z autorem w kameralnej atmosferze.

Liczące dwa tysiące stron dzieło Andrzeja Franaszka to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jaki naprawdę był Zbigniew Herbert. Wieczny dowcipniś i kawalarz? Czy raczej pisarz dręczony depresjami, gniewem, przez dekady walczący z bólem ciała i duszy? Nieprzenikniony? Zawsze osobny?

Wydarzenie jest częścią Weekendu z Herbertem, który organizujemy wspólnie z Wydawnictwem Znak z okazji premiery książki "Herbert. Biografii". Na dwóch tysiącach stron Andrzej Franaszek pieczołowicie portretuje poetę. Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych, głęboko wczytuje się w korespondencję i prywatne, dotąd nieznane notatki, by na nowo oświetlić twórczość poety. Pogmatwane losy Herberta wpisuje w historyczną panoramę, co sprawia, że z książki wyłania się nie tylko pasjonująca wielowątkowa opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich twórców dwudziestego wieku, ale i o epoce, która go kształtowała i inspirowała.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x