Artykuły

Wrocław. Workcenter w Instytucie Grotowskiego

Zespół teatralny prowadzony w toskańskiej Pontederze przez Thomasa Richardsa, najbliższego współpracownika Jerzego Grotowskiego, będzie w latach 2007 - 2009 przez trzy miesiące w roku pracował we Wrocławiu.

Jeszcze w tym roku wrocławski Ośrodek Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych zostanie przekształcony w Instytut im. Jerzego Grotowskiego. W 2009 roku - kiedy minie 50 lat od założenia Teatru Laboratorium i 10 lat od śmierci jego twórcy - będzie obchodzony Rok Jerzego Grotowskiego.

O planach ściślejszego związania działalności Workcenter z Wrocławiem Thomas Richards [na zdjęciu] poinformował na seminarium w Pontederze. - W czasie ubiegłorocznego spotkania z prezydentem Wrocławia usłyszeliśmy, że władze miasta tak jak w latach 60. wyciągnęły pomocną dłoń do Teatru 13 Rzędów Jerzego Grotowskiego, tak obecnie chciałyby wesprzeć Workcenter - mówił Richards. Wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski podpisze umowę z Workcenter na początku tego tygodnia we Florencji. Pierwszy trzymiesięczny pobyt zespołu Workcenter we Wrocławiu planowany jest na drugą połowę 2007 roku. Zespół będzie pokazywał spektakle, prowadził staże i pracował nad nowymi projektami. Dla tych potrzeb władze miasta zamierzają przygotować nową siedzibę Instytutu im. Grotowskiego we Wrocławiu. Znajdzie się ona nad Odrą, w położonej w pobliżu centrum miasta dawnej przystani kajakowej AZS, która zostanie zaadaptowana do nowych potrzeb (będzie tam m.in. duża sala teatralna). Trwają już prace projektowe. Nad Odrą znajdzie się wrocławskie centrum działań teatralnych Instytutu. W starej siedzibie na Rynku pozostanie archiwum, administracja i zostanie otwarta stała wystawa poświęcona historii Teatru Laboratorium.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji