Artykuły

Łódź. Teatr Szwalnia w akcji "Dotknij Teatru 2018"

Teatr Szwalnia w ramach tegorocznej edycji projektu "Dotknij Teatru 2018" przygotowuje warsztat "Masz w sobie kawałek mojego serca" dedykowany młodzieży w wieku 13-15 lat oraz akcję teatralną "Kalejdoskop wspomnień" w Ośrodku Kultury Karolew.

"Masz w sobie kawałek mojego serca" (na zdjęciu) to warsztat z elementami spektaklu uczestniczącego, skierowany do młodzieży w wieku 13-15 lat. Podejmuje temat relacji pomiędzy dzieckiem a matką, dzieckiem a dorosłym - relacji kształtującej, dwustronnej i wzajemnie zależnej. To działanie interdyscyplinarne zbudowane na bazie warsztatu sensoplastycznego - doświadczeń wielozmysłowych oraz metody relaksacyjnej "otona maki" polegającej na specyficznym zawijaniu ciała w oddychający materiał. Inspirację do stworzenia narracji stanowi tekst Justyny Bargielskiej z ilustracjami Iwony Chmielewskiej - picture book "Obie". To słowno-wizualna podróż przez macierzyństwo i dzieciństwo w różnych jego aspektach. Wprowadzenie różnorodnych mediów: słowa, obrazu, dźwięku, zapachu, smaku, konsystencji (w dotyku) pozwoli na różnorodność w doświadczaniu świata zewnętrznego i swobodny, bogaty wybór do konstruowania własnej opowieści, drogi w formie autorskiej pracy plastyczno-instalacyjnej. Warsztat nastawiony jest na działanie "tu i teraz", na reagowanie na bodźce, skupienie się na procesie, który zachodzi w uczestniku i pomiędzy uczestnikami.

Prowadzące warsztat: Ewa Łukasiewicz, Patrycja Terciak, Katarzyna Skręt.

Warsztat trwa 2,5 godziny.

11 kwietnia, godz. 11.00 - warsztat zamknięty

11 kwietnia, godz. 17.00 - warsztat otwarty, wstęp wolny. Rezerwacje przyjmujemy od 20 marca: promocja@teatrszwalnia / 696 287 352

Wydarzenie "Masz w sobie kawałek mojego serca" odbywa się w ramach akcji Dotknij Teatru Łódź 2018 i jest finansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

***

"Kalejdoskop wspomnień" to akcja teatralna będąca rezultatem kilkumiesięcznych warsztatów realizowanych w Ośrodku Kultury Karolew. Obszarem refleksji jest dzieciństwo widziane oczami osób starszych. Krok po kroku wracają wspomnienia o zapachach, smakach, obrazach - pozornie zapomnianych, ale intensywnie obecnych. Wchodzimy do pokoju wspomnień - instalacji dźwiękowo-wizualnej świata "byłego" i świata "tu i teraz".

Koncepcja i realizacja: Ewa Łukasiewicz

Występują: Maria Wałęska- Siempińska, Danuta Stańczyk, Bolesław Dąbrowski

Prowadzenie warsztatu z tworzenia witraży: Patrycja Terciak

Data premiery: 14 kwietnia

14 i 15 kwietnia, godz. 12.00 i 13.15, wstęp wolny

Rezerwacje od 20 marca na maila: ewalukasiewicz@o2.pl i 665 331 171

Ośrodek Kultury "Karolew", ul. Bratysławska 6a

Wydarzenie "Kalejdoskop wspomnień" odbywa się w ramach akcji Dotknij Teatru Łódź 2018.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji