Artykuły

Poznań. Przedpremierowe spotkanie w Teatrze Nowym

W ramach wprowadzenia do najnowszej premiery "Kanapka z człowiekiem", Teatr Nowy zaprasza 6 lutego na panel dyskusyjny pt. "Co się dzisiaj pisze?". W lutym w Nowym także spotkania z Marcinem Napiórkowskim i Anną Cieplak.

Zaczynamy 5 lutego spotkaniem z Marcinem Napiórkowskim. Autorem bloga http://mitologiawspolczesna.pl/marcin-napiorkowski-semiotyk-stukturalista/. Autor lubi grać na gitarze, ale znacznie lepiej idzie mu prowadzenie badań nad mitologią współczesną. Jest dociekliwym antropologiem, semiotykiem kultury, dziennikarzem i regularnie w czasopismach takich jak Tygodnik Powszechny, Znak, Więzi czy Kultura Współczesna rozbiera polską rzeczywistość na części pierwsze niczym Linneusz żabę.

Przed rozmową, Maria Rybarczyk przeczyta fragmenty jego książki "Mitologia współczesna".

***

W ramach wprowadzenia do najnowszej premiery Teatru Nowego w Poznaniu pt. "Kanapka z człowiekiem", 6 lutego zapraszamy na panel dyskusyjny pt. "Co się dzisiaj pisze?", którego gośćmi będą Magdalena Budzińska (Wydawnictwo Czarne), Maja Staśko (Krytyka Polityczna, UAM), Jakobe Mansztajn (Make Life Harder i Make Poland Great Again, poeta) oraz prof. Piotr Śliwiński (UAM). Tematem spotkanie będzie ogólnie kondycja dzisiejszej literatury. Spotkanie jest skierowane zarówno dla twórców literatury jak i odbiorców. Porozmawiamy o relacji rzeczywistości z literaturą, o relacji literata z czytelnikiem, o tym dlaczego w 2016 roku 63%( badania Biblioteki Narodowej - ogólnopolska próba reprezentatywna ok. 3000 osób 15 lat) nie przeczytało ani jednej książki, a ponad 40% osób nie ma w domu ani jednej książki. Przed rozmową Maria Rybarczyk przeczyta fragmenty "Dzienników" Zofii Nałkowskiej. Spotkanie odbędzie się o 19.00 na Scenie Nowej.

***

Ostatnim spotkaniem w ramach czytnika w lutym jest spotkanie z Anną Cieplak - 19 lutego, godz. 19.00 Trzecia Scena.

Autorka za swoją debiutancką powieść pt. "Ma być czysto" dostała nominację do prawie wszystkich najważniejszych krajowych nagród literackich. Jest laureatką Nagrody Conrada, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, nominacja do Nagrody Stypendium im. Stanisława Barańczaka, nominacja do Paszportów Polityki, książka roku w plebiscycie "radiowego Domu Kultury" Trójki.

To spotkanie kierujemy głównie do młodzieży szkolnej, gimnazjów i szkół średnich. Bo w "Ma być czysto" mamy świat gimnazjalistów dorastających na początku lat dwutysięcznych. To obraz współczesnej rodziny - starych i młodych, których łączy zagubienie, którzy żyją ze sobą, ale jednocześnie każdy w swojej równoległej rzeczywistości.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji