Artykuły

Katowice. Krystian Lupa w Regionalnym Instytucie Kultury

"Polifonie Literackie" to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. Kolejnym gościem, 2 lutego o godz. 17, będzie Krystian Lupa - reżyser teatralny, scenograf, grafik, dramaturg, tłumacz oraz pedagog.

- Nie wspominając Krystiana Lupy bardzo trudno mówić o polskim współczesnym teatrze. Można go nazwać jednym z jego ojców-założycieli. Lupa jest jednym z najważniejszych artystów w naszym kraju - oryginalnym, inteligentnym, krytycznym, otwartym na zmiany i ciągłe poszukiwanie nowego języka artystycznego. Lupa od lat jest wykładowcą w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, asystentury odbyli u niego prawie wszyscy ważni reżyserzy, którzy następnie w swojej twórczości bądź nawiązywali do jego teatru, bądź się z nim kłócili, ale zawsze traktowali go jako istotny punkt odniesienia - zaznacza Katarzyna Niedurny, krytyczka teatralna, prowadząca spotkanie.

Spotkanie odbędzie się 2 lutego 2018 roku (piątek) o godzinie 17.00 w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach.

Wstęp wolny!

---

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach to miejsce spotkań i dialogu z wyjątkowymi postaciami kultury. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji