Artykuły

2 sztuki Witkacego na 10-lecie Teatru Exodus

10 i 11 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki Teatr Exodus wystawił "Wariata i zakonnicę" - swoje pierwsze przedstawienie, teraz w nowej obsadzie i nowej oprawie reżyserskiej. Zaś 12 czerwca na tej samej scenie sztuka została zderzona z "Szaloną lokomotywą", która miała premierę w ubiegłym roku. Reżyserem wszystkich przedstawień Teatru Exodus jest Katarzyna Dąbrowska, scenografię przygotowały Anna Goszczyńska i Katarzyna Dąbrowska.

W spektaklach wystąpili aktorzy, którzy związani są z Teatrem Exodus od początku jego powstania i ci, którzy dołączyli później: Konrad Gortad, Agata Zakrzewska, Monika Gierczak, Bożena Zagórska-Arumińska, Sylwia Rybacka, Kaja Kamińska, Anna Goszczyńska, Mariola Szczygielska, Radosław Wiernicki, Karolina Klepańska, Kamil Dąbrowski, Cezary Kaźmierski i Paweł Dziarski.

Wszystko zaczęło się 5 czerwca 2001 roku na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Teatr wystawił swój pierwszy dramat Stanisława Ignacego Witkiewicza. Potem była fala kolejnych witkacowskich sztuk: "Matka" (2002 r.), "Tumor Mózgowicz" (2003 r.), "Nowe Wyzwolenie" (2004 r.), "Sonata Belzebuba" (2005 r.), "Mątwa" (2006 r.), "Kurka Wodna" (2007 r.), "Pragmatyści" (2008 r.), "Szalona lokomotywa". I tak minęło 10 lat. Przełożyły się one na ponad 800 prób, 9 premier, 38 przedstawień, 2 akcje happeningowe, 4 miniatury sceniczne oraz 48 debiutów.

Samorządowiec życzy Teatrowi Exodus wielu premier i sukcesów na scenach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji