Artykuły

Łódź. Tłumy na spotkaniu wokół książki Lupy/Maciejewskiego

Jeżeli Lupa to tłum! Nie tylko na Jego spektaklach. O "Końcu świata wartości" opowiedzieli autorzy - Krystian Lupa i Łukasz Maciejewski. W spotkaniu uczestniczyło pond 200 osób.

Wczorajsze spotkanie promocyjne wokół książki "Koniec świata wartości" zgromadziło w Szkole wielbicieli jego Teatru. Obok Krystiana Lupy - Łukasz Maciejewski, główny sprawca książki i Piotr Skiba, aktor, który nierozerwalnie związany jest z Teatrem Lupy. Rozmowę poprowadził Jacek Cieślak (Rzeczpospolita).

"Koniec świata wartości" - encyklopedia Lupy - na którą składają się m.in. rozmowy Maciejewskiego z Lupą, wywiady, a także materiały przygotowane do przedstawień teatralnych oraz teksty prywatne, paradoksalnie, została wydana przez Wydawnictwo Szkoły Filmowej w Łodzi. A ze Szkołą związki Krystiana Lupy były skomplikowane - bo owszem - był studentem reżyserii naszej Szkoły, ale został z niej wyrzucony. Ludzi i czas tu spędzony wspomina jednak bardzo dobrze.

- Lubiłem swój rok, tych ludzi (wśród nich Andrzej Barański, Feliks Falk, Ryszard Bugajski), byliśmy bardzo rozdyskutowani, twórczy - mówił Krystian Lupa.

Krystiana Lupę mieliśmy okazję zobaczyć podczas spotkania również jako... aktora - w prawdziwie hipisowskim wydaniu - w etiudzie "Czkawka" w reżyserii Haakona Sandoya, filmie eksperymentalnym z 1970 roku zrealizowanym w Szkole.

Książkę "Koniec świata wartości" można kupić w Wydawnictwie naszej Szkoły - w punkcie sprzedaży w bud. Z lub on-line na stronie http://ksiegarnia.filmschool.lodz.pl/koniec-swiata-wartosci Publikacja powstała we współpracy z "Notatnikiem Teatralnym".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji