Artykuły

Poznań. Wielka Gala Słowa w Auli UAM

29 listopada o godz. 19 w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się niezwykły koncert mistrzów słowa i muzyki, inspirowany dziełami Conrada. W rolach głównych najwybitniejsi aktorzy - Danuta Stenka, Mariusz Bonaszewski, Krzysztof Gosztyła oraz laureat Grammy - Włodek Pawlik /fortepian/.

W programie fragmenty kultowych opowiadań: "Jądro ciemności", "Lord Jim", "Smuga cienia", "U kresu sił", "Nostromo", "Amy Foster". Autor wyboru, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak tak widzi aktualność Conrada: Jakże wielu jest pisarzy i czytelników ze szkoły Conrada. Dziś zapewne szczególnie inspirujące są jego refleksje o terroryzmie, o relacjach i granicach między kulturami. Ale przecież nie przestały być ważne także conradowskie dylematy związane z odpowiedzialnością, z poszukiwaniem węzłowych okoliczności ludzkich wyborów, z losem i tajemnicą. Przy tym, jak to jest opowiedziane!

By w pełni docenić narrację Conrada, trzeba go czytać na głos, w oryginale lub w przekładach. Odtwarza się w ten sposób sytuację powracającą w jego dziełach: oto ktoś znajduje słuchacza, zaczyna snuć historię, mijają godziny, zapada zmrok, treść opowieści zapada w nas, zawsze już będzie niepokoić i przypominać, jak poważną sprawą jest życie. Koncert odbywa się w ramach obchodów Roku Conrada w Polsce. Mecenat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

***

Środa 29 listopada 2017 r. godz. 19:00 Aula Uniwersytecka w Poznaniu ul. Wieniawskiego 1

bilety - www.bilety24.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji