Artykuły

Poznań. "Hymn do miłości" rusza w jesienne tournée

7 października "Hymn do miłości" w reż. Marty Górnickiej zostanie zaprezentowany po raz kolejny na deskach Maxim Gorki Theater. Kolejne spektakle odbędą się w Lublinie, Monachium i ponownie w Berlinie.

Kolejne pokazy spektaklu odbędą się 10 października na Konfrontacjach Teatralnych w Lublinie oraz 9 listopada podczas SpielART Festival w Monachium. 11 i 12 listopada "Hymn do miłości" otworzy 3. edycję Berliner Herbstsalon.

"Hymn do miłości" zamyka europejski tryptyk reżyserki wokół "Matki Courage". Obraz orkiestry grającej w obozach Zagłady i temat Holokaustu staje się dla Górnickiej punktem wyjścia do poruszenia wątków narastających w Europie tendencji nacjonalistycznych i kryzysu migracyjnego. W libretcie reżyserka demonstruje przemoc języka dzisiejszej polityki. Wykorzystuje muzyczne i rytualne struktury, przywołuje pieśni narodowe i fragmenty liturgii, żeby zapytać, gdzie prowadzi nas zlepiająca się z nich pieśń.

"Hymn do miłości" powstał w koprodukcji Fundacji CHÓR KOBIET, Teatru Polskiego w Poznaniu, Maxim Gorki Theater i Ringlokschuppen, Mülheim an der Ruhr. Partnerami projektu są Goethe-Institut oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Projekt współfinansuje Urząd m.st. Warszawy, Kunststiftung NRW.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji