Artykuły

Bydgoszcz. Jubilat Leszek Skrla w "Rigoletcie"

30 lat na scenach teatrów operowych, ponad 40 partii operowych - głównie pierwszoplanowych, nagrody, nagrane płyty i współpraca z najlepszymi polskimi operami: Leszek Skrla, śpiewak (baryton) na miejsce świętowania 30-lecia pracy artystycznej wybrał Operę Nova.

W piątkowy wieczór (6 X godz. 19) wystąpi w tytułowej roli Rigoletta w operze Verdiego. Należy przypomnieć, iż w Bydgoszczy zaśpiewał po raz pierwszy 25 lat temu: 4 października wykonał rolę Figara w "Cyruliku sewilskim".

Na ten szczególny wieczór wybierają się goście zaproszeni przez Jubilata: soliści-śpiewacy, osoby ze środowiska muzycznego oraz - najważniejsza dla Artysty - publiczność.

Wraz z Leszkiem Skrlą wystąpią: Krystyna Nowak jako Gilda, Łukasz Załęski jako Książę Mantui, Darina Gapicz w roli Maddaleny, Łukasz Jakubczak jako Sparafucile.

Orkiestrą Opery Nova dyrygować będzie Maciej Figas.

Kolejne spektakle "Rigoletta" w sobotę, 7 października o godz. 19. (rolę tytułową śpiewać Zenon Kowalski) oraz w niedzielę, 8 października o godz.18.

Przypominamy, iż w ramach akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" można nabywać bilety w specjalnej cenie 35 zł./szt. na 6 i 8 października.

--

Na zdjęciu: Leszek Skrla jako Barnaba w "Giocondzie"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji