Artykuły

Wyszków. Marek Frąckowiak na 5. Letniej Scenie Teatralnej

Wkrótce rozpocznie się jubileuszowa edycja wyszkowskiego święta teatru, na którą pojawi się też Marek Frąckowiak. Poprowadzi on warsztaty aktorskie dla młodzieży w Centrum Kształcenia Ustawicznego. 5. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie potrwa od 15 do 17 września i zagoszczą na niej stand-uper Tomek Biskup, Wyszkowski Teatr Tańca, Teatr Wyjście, Grupa Adama z Adamem Kucharkiem, Rewia Dziecięca "Sylaba" oraz Adam Romanoff Romanowicz.

Organizatorzy wyszkowskiego festiwalu, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością", zaplanowali różnego rodzaju warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych. Już 15 września odbędą się warsztaty dla nauczycieli i instruktorów teatralnych - z pedagogiki teatralnej, współorganizowane z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

W sobotę 16 września młodzież będzie mogła skorzystać z warsztatów aktorskich, które poprowadzi Marek Frąckowiak (na zdjęciu) oraz warsztatów improwizatorskich członka Teatru Improwizacji 1000 DEN, Marcina Pawliny. Ostatniego dnia festiwalu reżyser i aktor Jacek Kwiecień zaprasza seniorów na warsztaty teatralne do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik". Wszystkie warsztaty są bezpłatne i obowiązuje na nie limit miejsc. Aby się zapisać, wystarczy wysłać maila na adres letniascenateatralna@gmail.com.

Na tegoroczny festiwal zostali zaproszeni tacy artyści, jak stand-uper i komik Tomek Biskup czy bluesowa Grupa Adama. Na scenie "Hutnika" zobaczymy również wyszkowskie grupy: Teatr Farsa, Wyszkowski Teatr Tańca, NukeFall czy Rewię Dziecięcą "Sylaba". Nie zabraknie też improwizacji, za którą będzie odpowiedzialny Teatr Pierwsze Słyszę oraz Teatr Improwizacji 1000 DEN. Ze Stalowej Woli na przegląd przyjedzie Teatr Wyjście, a z Białegostoku - gitarzysta Adam Romanoff Romanowicz, który zagra podczas wernisażu w Galerii PeKaP. Festiwalowa publiczność będzie mogła zobaczyć też spektakl grupy Połamani Słowem.

Wszystkie festiwalowe wydarzenia są darmowe. Projekt dofinansowany został przez Burmistrza Wyszkowa, który objął wydarzenie także patronatem honorowym. Partnerami przedsięwzięcia są Teatr Farsa, Stowarzyszenie FormAT, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Stowarzyszenie Most nad Pustynią, a współorganizatorem: Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji