Artykuły

Wręczenie nagród m. st. Warszawy (frag.)

Tradycyjnym zwyczajem w przeddzień rocznicy wyzwolenia stolicy, w Ratuszu Miejskim wręczono nagrody m. st. Warszawy. Wśród 12 nagrodzonych znalazł się również nasz redakcyjny kolega, pracownik Działu Warszawskiego, Ignacy Golik. Jemu i wszystkim laureatom w imieniu redakcji składamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszej pomyślnej pracy dla dobra naszej stolicy. A oto krótkie rozmowy, jakiej przeprowadzili z nagrodzonymi reporterzy "Expressu":

Erwin Axer - reżyser, dyr. Teatru Współczesnego

- Tę nagrodę uważam za potwierdzenie sensu naszej wspólnej w Teatrze Współczesnym pracy dla publiczności warszawskiej i dlatego wysoko sobie ją cenię. Przyjechałem do Warszawy w 1935 r. na studia do Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej. I poza kilkuletnim okresem spędzonym w Łodzi tuż po wojnie, nie opuszczałem niemal stolicy. Jesienią tego roku minie 31 lat od czasu, gdy nieprzerwanie kieruję Teatrem Współczesnym. Wyreżyserowałem tu ponad 40 przedstawień.

- Reżyseruje Pan także za granicą...

- Wróciłem właśnie z Zurychu, poprzednio wystawiłem w Leningradzie "Nasze miasto" Wildera. W br. wybieram się do Wiednia. We Współczesnym wyreżyseruję nową sztukę Maxa Frischa pt. "Tryptyk" oraz "Zwiastowanie" Claudela w przekładzie Iwaszkiewicza.

- Wydal Pan trzy tomy "Listów ze sceny". Co dalej w planach pisarskich?

- Tom p.t. "Ćwiczenia pamięci" wyda PIW.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji