Artykuły

Ring reżyserów

W Katowicach trwają ostatnie przygotowania do I Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" - wielkiego konkursu na realizacje teatralne i telewizyjne.

Jury - w składzie: Erwin Axer, Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Jacek Sieradzki i Jerzy Trela - oceniać będzie prace reżyserów młodego i średniego pokolenia, zakwalifikowane do przeglądu przez Komisję Artystyczną, pod przewodnictwem Kazimierza Kutza. Warto zaznaczyć, że wszystkie spektakle zostały bardzo pochlebnie ocenione i zrecenzowane po swoich premierach, konkurencja będzie więc wyjątkowo ostra. Zwycięzca otrzyma Laur Konrada - statuetkę, wykonaną przez Zygmunta Brachmańskiego, w której znany rzeźbiarz wykorzystał prawdziwą maskę pośmiertną samego Konrada Swinarskiego.

Festiwal to impreza w pełni miejska, gdyż finansują ją władze Katowic, zaś przygotowuje "Estrada Śląska". Z powodu remontu Dużej Sceny Teatru Śląskiego, przedstawienia dramatyczne odbywać się będą jednak w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, ale telewizyjne projekcje spektakli będzie można zobaczyć w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczegóły repertuaru podamy już wkrótce, teraz zdradzamy tylko, że przyjadą do nas przedstawienia m.in.: Anny Augustynowicz, Piotra Cieplaka, Andrzeja Domalika, Filipa Zylbera. Ramą przeglądu będą spektakle Mistrzów: wspaniały "Płatonow - Akt pominięty" A. Czechowa, w reżyserii Jerzego Jarockiego oraz równie sławny "Immanuel Kant" T. Bernharda, zrealizowany przez Krystiana Lupę. Obydwa przedstawienia zaprezentuje Teatr Polski z Wrocławia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji