Artykuły

Częstochowa. "Audiobook live" z Gosztyłą

Wszyscy wielbiciele talentu Krzysztofa Gosztyły powinny być zachwyceni! W poniedziałek 17 lipca znakomity aktor będzie gościem kolejnej odsłony literackich spotkań. Wszystko za sprawą miejskiego projektu "Aleje, tu się dzieje".

Zanim jednak zajmiemy miejsca w odwachu, by uczestniczyć w spotkaniu pod szyldem "Audiobook Live", warto wybrać się również na piątkowe koncerty.

Pierwszy odbędzie się w ramach "Muzycznego Punktu Spotkań Jarosława Woszczyny O godz. 18 przed OKF-em wystąpią kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista Oddziału Zamkniętego - Krzysztof Wałecki oraz wokalista, gitarzysta, kompozytor, twórca i lider zespołu Parkway - Darek Pietrzak. Panowie zaserwują szereg znakomitych cove-rów w aranżacji na dwa glosy i dwie gitary akustyczne. W razie złej pogody koncert odbędzie się w Kawiarni Słodko Gorzki (Al. NMP 64/78). Także 14 lipca, ale o godz. 19.30 zaplanowano koncert zespołu Last Road, który tworzą Malwina Magiera (wokal), Bartłomiej Ginął (bas), Marcel Gęsiarz (gitara) i Kamil Ginął (perkusja). W swojej twórczości łączą melodyjnego rocka i bujające reggae. Grupa wystąpi w Piwiarni Częstochowa (Al. NMP 31).

W poniedziałek - zapowiadane już spotkanie literackie pod szyldem "Audiobook Live", którego gościem będzie Krzysztof Gosztyła [na zdjęciu]. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. Gosztyła to znakomity aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Pracował w warszawskich teatrach: Dramatycznym, Narodowym, Polskim. Od 2000 roku jest aktorem Teatru Ateneum. Współpracuje również z Teatrem TV i Teatrem Polskiego Radia. W 2006 roku otrzymał prestiżową nagrodę Złoty Mikrofon, za "mistrzowską interpretację prozy i poezji w Teatrze Polskiego Radia". Ma na koncie wiele nagranych audiobooków, na których czyta prozę m.in. Umberto Eco, Andrzeja Sapkowskiego, Franka Herberta, Jacka Dukają czy Stiega Larssona.

We wtorek 18 lipca o godz. 19 warto powrócić do odwachu - tym razem na spotkanie z ilustratorem Patrykiem Hardziejem. To wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz pomysłodawca i komisarz Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych. Na co dzień wykonuje projekty dla klientów z Polski i zagranicy, np. dla Gdynia Design Days czy Pawilonu Polskiego na Biennale Architektury 2016 w Wenecji.

Co przyniesie środa? Najpierw kolejny spacer z architektami SARP. Wyprawę zatytułowano "III Aleja lat powojennych". Zbiórka o godz. 18 na pl. Biegańskiego. A już dwie godziny później, w ramach cyklu "Alternatywa między ścianami" na scenie między ratuszem a odwachem, Teatr Narybek From Poland pokaże "Bajkę o pozytywnym myśleniu". Przypomnijmy, że Narybek From Poland to młodzieżowa grupa teatralna prowadzona od kilku lat przez reżysera Jarosława Filipskiego. Zespól zrealizował dotąd takie spektakle jak choćby "Istota Bycia Cool", "Ciemne Gry", "ZŁO/łamane przez/Dobro", "Mam tak samo jak Ty" czy "Coś z głową". W przypadku złej pogody spektakl odbędzie się w sali OPK "Gaudę Mater".

A jaką alejową propozycję mamy na finał? To koncert formacji Walczak/Lamch/ Parker Trio. Zespół założył Michał Walczak, gitarzysta, kompozytor i aranżer. Do współpracy zaprosił Franka Parkera oraz Marcina Lamcha. Usłyszymy ich 20 lipca o godz. 18 na pl. Biegańskiego (a w razie niepogody w Klubie Tori przy ul. Racławickiej 2). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji