Artykuły

Nad czym pracują twórcy: E. Axer, J. Żylińska, K. A. Kulka, T, Dominik, St. Lenartowicz

Na pytanie - nad czym pracują, odpowiedzieli dziennikarzom PAP:

ERWIN AXER: - W Teatrze Współczesnym planuję wystawienie "Krawca" Sławomira Mrożka. Premiera - prawdopodobnie w czerwcu. Jesienią br. w Akademickim Teatrze Dramatycznym im. M. Gorkiego w Leningradzie będę reżyserować "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W Zurychu, w Schauspielhaus w najbliższych miesiącach zrealizuję sztukę Maxa Frischa "Biedermann i Podpalacze".

JADWIGA ŻYLIŃSKA: - Niedawno ukazał się tom z moimi czterema opowiadaniami "Do kogo należy świat?" (PIW). W tej chwili pracuję nad przeznaczoną dla "Czytelnika" powieścią historyczną z XVI w., której bohaterem jest związany przez wiele lat z Polską syn króla szwedzkiego Eryka XIV - Gustaw Erikson.

KONSTANTY ANDRZEJ KULKA: - Koncerty Czajkowskiego, Mendelssohna i Szymanowskiego grać będę w czasie najbliższego tournée po Anglii i katowicką WOSPR i TV. Z nowych pozycji w moim repertuarze opracowuję koncerty Sibeliusa i Paganiniego. Przygotowuję też program występów w kwartecie z udziałem R. Jabłońskiego, S. Kamasy i J. Marchwińskiego.

TADEUSZ DOMINIK: - Przygotowuję kilka wystaw, w tym najbliższą w Finlandii w lutym. Jak zwykle, moje prace nawiązują formą i kolorytem do natury - roboczy tytuł nowego cyklu, to "Pejzaże". Obok płócien przedstawię w Finlandii gobeliny, które traktuję też jako obrazy, tyle tylko, że wykonane inną techniką.

STANISŁAW LENARTOWICZ; - Wkrótce rozpocznę realizację serialu telewizyjnego "Strachy", będącego adaptacją powieści Marii Ukniewskiej. Film wg tej powieści zrealizowano już przed wojną. Dziś wracamy do niej - bo jak się wydaje - walory literackie "Strachów" wytrzymały próbę czasu. Serial trwać będzie 4,5 godz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji