Artykuły

Ateny. "Hymn do miłości" na Athens & Epidaurus Festival

Spektakl "Hymn do miłości" w reżyserii Marty Górnickiej rusza w międzynarodową trasę. W dniach 1-2 czerwca otwiera Athens and Epidaurus Festival, jeden z największych i najważniejszych greckich festiwali.

"Hymn do miłości" zostanie zaprezentowany wśród prac m.in.: Romeo Castellucciego, Roberta Wilsona, Milo Raua czy Forced Entertainment. W specjalnym bloku tematycznym zostaną zagrane spektakle artystów związanych z berlińskim teatrem Volksbühne: Franka Castorfa, Rene Pollescha, Herberta Fritscha. Zdaniem organizatorów festiwalu, tegoroczny program festiwalu pokazuje silny głos współczesnego teatru, zarówno na poziomie politycznym, jak i estetycznym. Głos nie bojący wypowiadać się na bolesne tematy w czasach kryzysu i radykalnych zmian.

"Hymn do miłości" zamyka europejski tryptyk reżyserki wokół "Matki Courage'. Obraz orkiestry grającej w obozach Zagłady i temat Holokaustu staje się dla Górnickiej punktem wyjścia do poruszenia wątków narastających w Europie tendencji nacjonalistycznych i kryzysu migracyjnego. W libretcie reżyserka demonstruje przemoc języka dzisiejszej polityki. Wykorzystuje muzyczne i rytualne struktury, przywołuje pieśni narodowe i fragmenty liturgii, żeby zapytać, gdzie prowadzi nas zlepiająca się z nich pieśń.

21 maja spektakl został entuzjastycznie przyjęty podczas zakończenia 57. Kaliskich Spotkań Teatralnych. 11 czerwca odbędzie się jego niemiecka premiera w Maxim Gorki Theatre w Berlinie (kolejne pokazy 24 i 25 czerwca). Spektakl będzie też prezentowany w Nowym Teatrze w Warszawie (17 i 18 czerwca) i w austriackim Marchtrenk, gdzie 30 czerwca zainauguruje Festival of Regions. Na jesień zaplanowana jest kolejna międzynarodowa trasa spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji