Artykuły

Program festiwalu teatralnego w Opolu

Opolskie Konfrontacje Teatra­lne przyjęły w tym roku poszerzoną formułę programową. W dniach od 1 do 9 kwietnia br. prezentowane tam będą nie tylko inscenizacje klasyki polskiej, ale także arcydzieł literatury światowej. Organizatorami festiwalu są i tym razem Mi­nisterstwo Kultury i Sztuki, lo­kalny Wydział Kultury Urzędu Wojewódzkiego oraz gospo­darz imprezy Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

W konkursie udział, wezmą kolejno następujące zespoły: Stary Teatr z Krakowa z "Dybukiem" An-skiego, studen­ci krakowskiej PWST ze "Snem nocy letniej" Szekspira, gospo­darze z "Elektrą" Eurypidesa, "Firmą portretową" Witkiewi­cza oraz "Mężem i żoną" Fred­ry. Teatr Nowy z Poznania ze "Świętoszkiem" Moliera, Teatr Polski z czeskiego Cieszyna ze sztuką Ludwika Morstina "Wszak Polacy nie gęsi" Pols­ki Teatr Tańca z Poznania z widowiskiem Ewy Wycichow­skiej "Faust Goes Rock", stołe­czny Teatr Powszechny z "Psim sercem" Bułhakowa, Teatr im. S. I. Witkiewicza z Zakopanego z "Autoparodią" Witkacego, "Dr. Faustem" Marlowe'a i "Cabaretem Voltaire". Teatr Polski z Bielska Białej z "Mężem i żoną" Fredry oraz Teatr Dramatyczny z Warszawy z "Kubusiem Fatalistą" Diderota.

W trakcie opolskiego prze­glądu w Teatrze Kochanowskie­go eksponowane będą dwie wystawy: "Klasyka w plaka­cie"" oraz "Plakaty ze zbio­rów Krzysztofa Dydo". Po każdym spektaklu konkurso­wym organizatorzy zapowiada­ją publiczne dyskusje widzów, krytyków i twórców poszczególnych przedstawień.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji