Artykuły

Dobra kondycja dużej dramy (fragm.)

Pamiętam jak się zaczynała Bar­bórkowa Drama Teatralna: trzy czy cztery teatry raz na dwa tygodnie, z trudem uproszone o przyjazd do Tar­nobrzega! Organizatorzy jeździli z kwiatkami do dyrektorów, obiecywali atrakcje wypoczynkowe w pobliskim Baranowie, dobre teatry ruszały w tzw. "teren" niechętnie, grymasiły, oglądając scenę i zaplecze. A potem, gdy już dały się namówić na udział w imprezie - jakoś zaczynały się z nią wiązać wielorakimi sentymenta­mi, nie odmawiając na przyszłość.

>>> Komediowym Czechowem w "33 om­dleniach" zaprezentuje się także w XXII BDT Teatr Dramatyczny z Warszawy. Adaptację na podstawię pięciu jednoaktówek Czechowa: "W złym humorze", "Oświadczyny", "Nie­dźwiedź", "Jubileusz" oraz "Roz­mów o teatrze" opracował i zara­zem spektakl wyreżyserował Tadeusz Pawłowicz. Ewa Żukowska i Zbigniew Zapasiewicz wykreują koncertowo te postacie czechowowskie, w których okrutna drwina z człowieka miesza się nieustannie z wielkim współczuciem dla człowieka.

>>> Do paru przedstawień BDT przyj­dzie nam wrócić jeszcze - na razie wypada się cieszyć na tę obfitość tea­tralną, która zaskakuje w czasie, gdy festiwale umierają, a o kondycji pol­skiego teatru niewiele dobrego da się powiedzieć.

W Tarnobrzegu* na szczęście, ma oni się dobrze!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji