Artykuły

Nowe role i miłość do bokserów

Zbigniewa Zapasiewicza zapytali­śmy, co u niego słychać-

- Dużo pracy - odpowiedział - ale po trochu zbliżamy się do koń­ca sezonu. Mam właśnie za sobą pre­mierę sztuki 0'Neilla pt. "Przyjdzie na pewno" w reżyserii Jerzego Ant­czaka w Teatrze Dramatycznym. Ro­la świetna, ale dość trudna. Bo poza wszystkim gram mocno starszego człowieka, a że rozgrywa się to w konwencji nieco naturalistycznej, trzeba się naprawdę postarzeć, dosłownie posiwieć i przygarbić się.

- To pierwszy pański kontakt z 0'Neiliem?

- Tak, nie grałem jeszcze w jego sztukach, chociaż zawsze bardzo mnie interesował jako pisarz.

- Zaczął pan takie działalność w Starej Prochowni u Siemiona?

- Na razie odbyły się tylko dwa przedstawienia. Wystartujemy we wrześniu. Jest to adaptacja "Zbrodni i kary" Dostojewskiego pt. "O winie, karze i zmartwychwstaniu przez mi­łość". Spektakl składa się właściwie z trzech dużych rozmów Porfirego z Raskolnikowem oraz ze słowa wprowadzającego w fabułę. Ja występuję jako Porfiry, a jako Raskolnikow - Stanisław Brejdygant. Songi Soni śpiewa Magda Umer. Interesująca dla mnie praca, trochę inna niż w zwy­kłym teatrze.

- A w telewizji, co nowego na war­sztacie?

- Przygotowujemy "Dwoje na hu­śtawce" Gibsona w reżyserii Krzy­sztofa Kieślowskiego, z Mają Komo­rowską. Jeszcze przed wakacjami to skończymy.

- Dla filmu nic pan nie robi?

- Nie tak dawno skończyłem pra­cę w "Mazepie". Muszę trochę od­sapnąć. Zresztą na film trzeba mieć czas. Miałem wstępne rozmowy z Zanussim, myślę, że coś z nich wy­niknie, ale na szczegóły jeszcze za wcześnie.

- Cała Polska oglądała pana na ekranach telewizorów, jako tresera bokserów w głośnym spektaklu aktorsko-cyrkowym. Świetnie pan so­bie z nimi radził. Czy z cyrku także są nowe propozycje?

- Raczej nie. Chociaż na jedną przystałbym z entuzjazmem: na po­nowne spotkanie z moimi bokserkami. Niestety, nie ma ich teraz w War­szawie. Podróżują po świecie. Jak tyl­ko wrócą, na pewno je odwiedzę. Bardzo zaprzyjaźniliśmy się.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji