Artykuły

Poznań. Spektaklem "27 sezonów" Ewa Wycichowska kończy kierowanie PTT

Spektaklem "27 sezonów", zaprezentowanym 30 czerwca w Teatrze Wielkim w Poznaniu, zakończy kierowanie Polskim Teatrem Tańca Ewa Wycichowska. Wydarzenie oparte będzie na choreografiach Wycichowskiej z jej najgłośniejszych dzieł.

Od września placówką przez cztery kolejne sezony artystyczne kierować będzie Iwona Pasińska. Tancerka, choreograf, pedagog i menedżer tańca Ewa Wycichowska szefowała PTT od 1998 roku.

- Chcąc podsumować 27 artystycznych sezonów, które wniosły do życia kulturalnego miasta, regionu i całego kraju wiele twórczej energii, autentycznych osiągnięć spuentowanych licznymi nagrodami, udziałem w prestiżowych festiwalach, uznaniem publiczności i krytyki, Ewa Wycichowska pragnie po raz ostatni spotkać się w roli dyrektora ze swoimi widzami - podało biuro prasowe PTT.

W spektaklu "27 sezonów" weźmie udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca, a także artyści, którzy swoimi kreacjami przez lata "współtworzyli aurę artystyczną zespołu": Paulina Wycichowska, Krzysztof Raczkowski, Przemysław Grządziela, oraz następczyni Wycichowskiej - Iwona Pasińska.

- To jest mój prezent dla publiczności, kończący ten sezon, który jest moim ostatnim sezonem. Także prezent dla wszystkich pracowników, którzy przez 27 lat byli w PTT. Z całego świata przylecą przyjaciele z tych moich sezonów, wiele z nich zatańczy - powiedziała PAP Ewa Wycichowska.

Spektakl oparty będzie na choreografiach Ewy Wycichowskiej z jej głośnych dzieł, m.in. "Faust goes rock", "Skrzypek opętany", "Święto wiosny", "Niebezpieczne związki", "Carpe diem", "Wiosna - Effatha", "Transss", czy "Tango z Lady M.". Wykorzystana zostanie muzyka m.in. Jana Sebastiana Bacha, Igora Strawińskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Michaela Nymana.

- Jak to będzie przebiegało, wie autorka scenariusza Jagoda Ignaczak. Autorem opracowania wizualnego i video jest Daniel Stryjecki. Ma to być niespodzianka także dla mnie - powiedziała Wycichowska.

Polski Teatr Tańca został powołany z inicjatywy władz miejskich i środowiska artystycznego Poznania w 1973 r. Pierwszym dyrektorem był Conrad Drzewiecki. W ub. roku Wycichowska ogłosiła oficjalnie, że nie będzie starała się o ponowny wybór na stanowisko dyrektora.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji