Artykuły

Olsztyn. Spektakle Teatru Jaracza w technice audiodeskrypcji

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących, wprowadził do dwóch spektakli repertuarowych (Dziwka z Ohio i Tango), technikę audiodeskrypcji.

Podczas przedstawienia audiodeskrypcyjnego, lektor opowiada o warstwie widzialnej dzieła (język ciała, wyraz twarzy, sytuacje i przestrzeń sceniczna, kostiumy), co pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym podążać za akcją sztuki. Dodatkiem do spektakli będzie program teatralny wydany z zastosowaniem druku czarnego i alfabetu Braillea, który widzowie otrzymają nieodpłatnie.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Kultura Dostępna. Teatr Jaracza realizuje go we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Warmińsko - Mazurski oraz Ełckim Centrum Kultury. Spektakle z audiodeskrypcją odbędą się w następujących terminach:

Dziwka z Ohio: 19.06 w Olsztynie; 03.07 w Ełku

Tango: 16.10 w Olsztynie; 13.11 w Ełku

Przedstawienia zaprezentowane w Ełku będą również dostępne dla osób mających utrudniony dostęp do kultury z powodu barier ekonomicznych, mentalnych czy kulturowych.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją kompleksowych działań, które Teatr, będąc miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych, rozpoczął w ubiegłym roku, kiedy to zakupiono zestaw do audiodeskrypcji dla 120 osób.

Bezpłatne bilety do odebrania w Polskim Związku Niewidomych

Odział Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji