Artykuły

Piotruś Pan czy Metro

- Dotychczas nikt nie przedstawił nam oficjalne] propozycji umieszcze­nia na scenie Teatru Narodowego mu­sicalu "Metro" - mówi Janusz Piet­kiewicz, dyrektor teatru. - Nie jest to rozsądna propozycja. Nie będziemy przenosić na nową scenę narodową spektaklu, który ma już swoją histo­rię. Razem z twórcami "Metra" w przyszłości mamy zamiar wystawić inscenizację "Piotrusia Pana".

Prezydent Warszawy Marcin Święcic­ki i twórcy musicalu uważają, że najlep­szym miejscem, w którym sztuka może być wystawiana, jest Scena Dramatu Te­atru Narodowego - podała czwartkowa "Gazeta Wyborcza". Z końcem roku "Metro" znalazło się "na bruku". Dyrek­cja Teatru Dramatycznego nie przedłu­żyła umowy z twórcami przedstawienia z powodu braku miejsca na dekoracje i kostiumy do spektaklu. Musical może być jednak grany wyłącznie w teatrze, który ma scenę obrotową. Takie warunki spełniają trzy stołeczne teatry: Narodowy, Dramatyczny i Roma.

Po poniedziałkowej sesji rady Warsza­wy, którą niespodziewanie przerwał hap­pening aktorów występujących w musica­lu, prezydent postanowił pomóc twórcom "Metra". - Na zaangażowanie się prezydenta wpłynęła popularność spektaklu wśród młodzieży - dowiedzie­liśmy się w biurze prasowym ratusza. Święcicki zamierza zwrócić się w tej sprawie do Ministerstwa Kultury i Sztu­ki, które jest założycielem teatru. Do wczoraj do MKiS w tej sprawie nie wpły­nęło żadne oficjalne pismo. - Prezydent napisał już do ministra kultury list z proś­bą o zgodę na umieszczenie musicalu w budynku przy pl. Teatralnym - powie­działa życiu Jolanta Kalka, rzecznik prezydenta miasta.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji