Artykuły

Metro ze zgrzytem hamulców

Przedwczoraj zielonogórzanie mieli okazję zobaczyć "Me­tro". Było to 798(!) przedsta­wienie tego słynnego musicalu.

Przed godziną dwudziestą w amfiteatrze był tłum żąd­nych artystycznych emocji wi­dzów. Głównie nastoletnich.

Musical mógł zachwycić. Podobał się, i zapewne podbił wiele serc Robert Janowski grający Jana. Na podwyższo­ne ciśnienie krwi u niejednej nastolatki miała pewnie wpływ także gra Olafa Lubaszenki. Na scenie mogliśmy podziwiać Kasię Groniec w roli Anki, Mariusza Czajkę - ,,Maxa", Beatę Wiśniewską jako "skakankę".

Ale przecież nie tylko głów­nym wykonawcom należą się brawa. Są one dla wszystkich młodych artystów, którzy po­trafili nie tylko rozbawić pub­liczność, ale również pobudzić do refleksji. Bo "Metro" jest o naszych młodzieńczych marzeniach i problemach, ra­dościach i kłopotach.

Z winy organizatorów pub­liczność jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu podzieliła się na "lepszych" i "gorszych". Ci pierwsi zajęli dolne miej­sca, natomiast drudzy, górne.

Ponieważ organizatorzy nie zapewnili warszawskim tech­nikom od nagłośnienia piętro­wych stelaży na kolumny, więc w górnej części amfiteatru nie było dokładnie słychać dialo­gów. Słychać było natomiast nawoływania o głośniejsze mówienie do mikrofonów. Z kolei siedzący przy kolumnach zatykali uszy.

Niedoskonale było również oświetlenie. Tym razem "win­ny" okazał się za niski dach w amfiteatrze. Konstrukcja, na której zamocowane były refle­ktory i skanery świetlne jest za­zwyczaj o trzy metry wyższa. W efekcie ponownie stracili "górni" widzowie, nie widzieli, bowiem całej sceny, pomimo że asystentka reżysera, Maria Szajer postanowiła "przesu­nąć" partie grane na górnym podeście, na niższy.

Ale dostało się także widzom mającym droższe bilety, te na dolne miejsca. Sprzedano ich zdecydowanie za dużo, co spo­wodowało sporo zamieszania.

Mimo wspomnianych "ha­mulców", "Metro" szczęśliwie dojechało do końca. W sobotę musical będzie można zobaczyć w Gorzowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji