Artykuły

Metro i lasery

Z Warszawy przyjedzie kilkadziesiąt ton najnowocześ­niejszego sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego. Na spe­cjalnej rampie o powierzchni 20 metrów kwadratowych usta­wione zostaną lasery firmy "Laser Media" z Los Angeles, z której usług korzystają podczas koncertów m. in. Michael Jac­kson i Pink Floyd. Musical "Metro" zobaczymy w poznańskiej "Arenie" 26 marca.

Jarosław Regulski, reżyser dźwięku w "Metrze", który wczo­raj sprawdzał właściwości akustyczne "Areny", powiedział "Gazecie": - Przedstawienia "Metra" wystawiane na nowo­jorskim Broadwayu w kwietniu ub. roku były wielkim przeżyciem dla całej ekipy. Na 40 przedstawionych w Nowym Jorku przedpremierowych spe­ktakli "Metra" 36 zakończyło się owacją na stojąco. To już jest wy­darzenie.

Na pytanie, czy poznańska ha­la spełnia warunki do wystawienia musicalu, Regulski powie­dział, że wszystko zależeć będzie od kontaktu między artystami a widzami. - My na pewno zapew­nimy najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający, jaki jest w Polsce - powiedział Regulski.

Spektakl, który wyreżyserował Janusz Józefowicz, oparty jest na scenariuszu sióstr Agaty i Maryny Miklaszewskich. Pomysł musicalu powstał z obserwacji młodzieży w zachodnich metropoliach, bun­tującej się przeciw otaczającej rzeczywistości. Muzykę do "Metra" skomponował Janusz Stokłosa

Cała ekipa "Metra" to ponad 80 osób. Na scenie występuje od 35 do 40. Muzykę gra 13-osobowy zespół.

2,5-godzinny spektakl poza Warszawą obejrzeli już widzo­wie Krakowa, Łodzi i Zabrza. "Metro" zaprezentowane będzie jeszcze w Gdańsku i Wrocławiu. Trwają rozmowy, by musical przedstawiony został w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Izraelu.

W Poznaniu "Metro" zosta­nie wystawione w piątek 26 i so­botę 27 marca. Nie odbędzie się zapowiadany trzeci spektakl w niedzielę 28 marca. Osoby, które kupiły już bilety na niedzielne przedstawienie, mogą je wymie­nić na inny dzień lub otrzymają zwrot pieniędzy. Bilety kosztują 150 i 120 tys. zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji