Artykuły

Kraków. 500 spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji

W niedzielę, 17 stycznia na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie miało miejsce uroczyste, 500 spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji - "Pięć setek poezji".

Jubileuszowe spotkanie swoją obecnością uświetniła plejada najznakomitszych artystów polskiej sceny i estrady.

Wiersze polskich poetów czytali: Anna Dymna, Karolina Kamińska, Anna Polony, Radosław Krzyżowski, Daniel Malchar, Krzysztof Orzechowski, Andrzej Seweryn, Jerzy Trela.

Śpiewali: Anna Radwan, Natalia Sikora, Anna Szałapak, Adam Nowak, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau oraz Andrzej Zieliński, Jacek Zieliński i Bogumił Zieliński.

Grali: Muzyczny Anioł Salonu - Halina Jarczyk (skrzypce) oraz Łukasz Pawlikowski (wiolonczela), Jacek Bylica (fortepian), Tomasz Góra (skrzypce), Jacek Królik (gitara), Mieczysław Mejza (fortepian) i Józef Michalik (kontrabas).

Na zakończenie uroczystości Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk wręczył Annie Dymnej medal Polonia Minor, zaś w imieniu władz Miasta Krakowa gratulacje złożył Dyrektor Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stanisław Dziedzic.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w styczniu 2002 roku. W 2003 roku KSP został uhonorowany statuetką Nike za najciekawszą działalność kulturalną w regionie. W ciągu 14 lat istnienia KSP stał się fenomenem nie tylko w Polsce, dając początek bliźniaczym inicjatywom w kilkudziesięciu miastach, ale także poza jej granicami - Salony odbywają się bowiem w Irlandii, Szwecji, Kanadzie, Austrii i na Litwie.

Cotygodniowe spotkania Krakowskiego Salonu Poezji odbywają się w foyer Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w każdą niedzielę o godz. 12.00. Bezpłatne wejściówki na Salony wydawane są w kasie Teatru w każdą sobotę poprzedzającą spotkania od godz. 9.00. Więcej informacji na stronie www.slowacki.krakow.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji