Artykuły

Gniezno. "Pinokio" powraca

W styczniu na afisz Teatru Fredy wraca spektakl na motywach powieści Carla Collodiego, ale napisany na nowo przez Malinę Prześlugę. To teatralna gratka nie tylko dla dzieci.

Spektakl dedykowany jest dzieciom od 8 do 12 roku życia, ale nie znaczy to, że nie spodoba się dorosłym. Przebieg zdarzeń w "Pinokiu" napisany został przez poznańską dramatopisarkę, Malinę Prześlugę dla Teatru im. Fredry. Pinokio wciąż jest drewnianym pajacem, który potrafi mówić i biegać. Jednak autorka opowiada jego historię na nowo, korzystając ze współczesnego języka i przykładów znanych z codzienności.

- Nasz "Pinokio" pokazuje tę postać we współczesnym świecie, gdzie przede wszystkim rządzą pieniądze. To uniwersalna opowieść o tym, jak się w tej rzeczywistości odnaleźć - o spektaklu mówi jego reżyser Robert Drobniuch.

W roli tytułowej zobaczymy młodego aktora, znanego gnieźnieńskiej publiczności jako wokalista rockowej grupy Ted Nemeth, Patryka Pietrzaka. Obok niego wystąpią: Michalina Rodak, Stanisław Grobelny (gościnnie), Anna Pijanowska, Magdalena Pomierska, Bogdan Ferenc, Maciej Hązła, Wojciech Kalinowski, Andrzej Malicki, Wojciech Siedlecki i Leszek Wojtaszak.

***

13.12 (środa) godz. 10.00, 14.12 (czwartek) godz. 10.00, 15.12 (piątek) godz. 10.00, 16.12 (sobota) godz. 11.00. Bilety w regularnej sprzedaży kosztują 16 zł, a teatr zaprasza na swoją stronę na Facebooku tych, którzy szukają promocyjnych cen.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji