Artykuły

Warszawa. Fredro i Modrzejewska w serialu o teatrze publicznym

TVP Kultura 12 i 14 stycznia wyemituje dwa kolejne odcinki serialu "250 lat teatru publicznego w Polsce". Jego bohaterami będą Aleksander Fredro i Helena Modrzejewska.

Twórczość komediopisarska Aleksandra Fredy od stu kilkudziesięciu lat cieszy się niezmiennym uznaniem i popularnością. Ale czy na pewno wszystko o Fredrze wiemy, czy jest rzeczywiście znany? Dlaczego pisarz wyszedł z przedstawienia "Ślubów panieńskich" w 1865 roku? Na te pytania próbują odpowiedzieć 12 stycznia o 16:40 zaproszeni do odcinka badacze i twórcy.

Z kolei w czwartek 14 stycznia o 13:45 inni specjaliści, a także Krystyna Janda, która zagrała Helenę Modrzejewską (na zdjęciu) w poświęconym jej serialu telewizyjnym przyjrzą się jej nietuzinkowej osobowości. Modrzejewska była najbardziej znaną na świecie polską aktorką, a zarazem kobietą, która stworzyła samą siebie, przemieniając się z matki nieślubnego dziecka w gwiazdę dwóch kontynentów. 4 października 1868 podbiła Warszawę rolą Adrianny Lecouvreur.

Kolejne odcinki 19 i 21 stycznia poświęcone będą ważnym dla teatru publicznego wydarzeniom - otwarciu Teatru Polskiego w Poznaniu oraz premierze "W sieci" Jana Augusta Kisielewskiego. Poprzednie są już dostępne na stronie www.250teatr.pl. w zakładce "250 minut o polskim teatrze".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji