Artykuły

TVP Kultura. Dziś "Adrianne Lecouvreur" z Danutą Stenką

Dziś o godz. 20.20 TVP Kultura zaprasza na pierwszy spektakl w ramach Miesiąca z Danutą Stenką. Będzie to "Adrienne Lecouvreur" Scribe'a i Legouve'a - przedstawienie Mariusza Trelińskiego z 1996 roku.

Zawikłana intryga, nieoczekiwane zwroty akcji, wielkie uczucia i w tle odrobina polityki. Szalona, gotowa na wszystko, romantyczna miłość aktorki i przystojnego nieznajomego, który okazuje się wyzutym z majątku i tytułów księciem, groźne w skutkach knowania arystokratycznej rywalki. Świat, w którym piękno przeradza się w ohydę, a szlachetność prowadzi do zguby. W inscenizacji Mariusza Trelińskiego ta dramatyczna historia staje się tłem dla pokazania gry psychologicznej i gierek salonowych, w które wikłają się bohaterowie sztuki.

Obok Danuty Stenki w spektaklu wystąpili m.in.: Krystyna Janda, Jan Frycz, Jan Peszek, Janusz Gajos, Mariusz Benoit, Katarzyna Figura, Magdalena Cielecka.

W następne wtorki stycznia TVP Kultura w ramach Miesiąca z Danutą Stenką zaprezentuje "Norę" Ibsena w reż. Izabelli Cywińskiej i "Operę mydalną" Spiro w reż. Ryszarda Bugajskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji