Artykuły

Kraków. Capgemini po raz 7. wchodzi na deski teatru

"Historia pewnego przedmiotu", autorstwa Anety Wróbel i Adama Wojtyszko, to zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca w świecie. Na warsztat wezmą ją w tym roku pracownicy Capgemini Polska Sp. z o.o. (dalej Capgemini) w ramach corocznego charytatywnego Projektu Teatr.

Efekty ich kilkumiesięcznej pracy będzie można zobaczyć w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, od 9 do 12 grudnia.

Już po raz 7. kilkudziesięciu pracowników firmy, na co dzień księgowych, analityków biznesowych i specjalistów ds. obsługi klienta, zamieni się w aktorów i wokalistów.

- Projekt Teatralny Capgemini na stałe wpisał się już w kalendarz naszej pracy społecznej. Dochód z tegorocznego spektaklu przekażemy Fundacji Menedżerowie Jutra MOFFIN na wsparcie i kształcenie osób z niepełnosprawnościami i przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy. Podobnie jak w ubiegłym roku wspólnie z MOFFINem przygotujemy audiodeskrypcję do spektaklu i tym samym udostępnimy go osobom niewidomym i słabowidzącym. - mówi Karolina Długosz, Manager CSR Capgemini.

Nad teatralną trupą Capgemini, czuwa w tym roku duet reżyserski - Iza Kała i Alan Pakosz.

Iza Kała, aktorka, standaperka, konferansjerka, reżyserka, producentka i szefowa programowa PAKI, z monodramem "Kredyt zaufania" zdobyła mnóstwo nagród na festiwalach kabaretowych i teatralnych.

- Czuję się zaszczycona pracą z takimi ludźmi! Zaangażowanie, wysiłek, dobra zabawa na 100 procent!" - mówi o projekcie.

Alan Pakosz to urodzony w Krakowie artysta estradowy, kabareciarz, aktor, improwizator, konferansjer, reżyser. Współpracuje z Teatrem KTO i jest dyrektorem artystycznym dwóch ważnych krakowskich festiwali kabaretowych i improwizacyjnych - PAKA (do maja 2015) oraz ImproFest. Jak twierdzi, praca nad spektaklem Capgemini to czysta przyjemność.

- Na próbach oglądamy ludzi, którzy całe dnie spędzają w biurze, a w weekendy zamieniają się w aktorów, tancerzy, piosenkarzy i wszystko to robią całym sercem. Jest to przepiękny widok - opowiada.

Opieką muzyczną spektaklu otoczył Karol Bulski, pianista i kompozytor, któremu na scenie MOS-u towarzyszyć będzie zespół ImproBand. Za choreografię i ruch sceniczny odpowiadają Katarzyna Gocał i Karol Pruciak.

Ireneusz Białek, z Fundacji MOFFIN, podkreśla wkład Projektu Teatr w łączenie świata osób niepełnosprawnych ze sprawnymi.

- Dzięki pasji i zaangażowaniu pracowników, którzy grają na scenie tak, jak gdyby parali się aktorstwem od zawsze, profesjonalnemu scenariuszowi i audiodeskrypcji, spektakl jest przestrzenią łączącą ludzi, uczącą dzieci sprawne, że naturalnym jest, iż są też wśród nich dzieci niepełnosprawne, że można się wspólnie bawić, cieszyć sztuką, że to jest normalne. Teatr Capgemini to po prostu dobra gra w dobrej sprawie - tłumaczy Ireneusz Białek.

Jak tłumaczy Katarzyna Żołna-Boroń, inicjatorka Teatru Capgemini, 7. edycja tego projektu będzie jeszcze większym wyzwaniem niż w poprzednich latach.

- Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie spróbowali kolejny raz podnieść poprzeczki. Po raz pierwszy wystąpimy z zespołem muzycznym na żywo i po raz pierwszy zmierzymy się z autorską sztuką o nieco enigmatycznym tytule. Pierwszy raz pracujemy także z duetem reżyserskim Kała-Pakosz - komentuje Katarzyna Żołna-Boroń. - Głównym bohaterem naszej opowieści jest <>, które próbuje dowiedzieć się kim jest i do czego służy. Szukając swojego miejsca w świecie, przeprowadza widzów przez tajemnicze krainy - narzędzi, sztućców, zabawek, zadając podstawowe, ale często bardzo niewygodne pytania o sens życia i pomysł na siebie - dodaje.

Jaki będzie finał tych poszukiwań? Po odpowiedź zapraszamy widzów małych i dużych do Małopolskiego Ogrodu Sztuki w grudniu w dniach 9-12 na pokazy widowiska.

Bilety dostępne na stronie www.moffin.eu

Charytatywny spektakl będzie udostępniony osobom niewidomym i słabowidzącym

***

O firmie Capgemini:

Z zespołem 180 tysięcy osób w ponad 40 krajach, Capgemini jest jednym z największych na świecie dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu. Grupa odnotowała w 2014 globalny przychód w wysokości 10,573 mld euro. Wspólnie z klientami, Capgemini tworzy i dostarcza rozwiązania biznesowe i technologiczne, które pasują do ich potrzeb. Głęboko wielokulturowa organizacja opracowała własny sposób pracy, The Collaborative Business ExperienceTM oraz własny globalny model dostarczania usług - Rightshore.

Rightshore jest znakiem towarowym należącym do Capgemini.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji