Artykuły

Rozmówki Kuriera. Jak się pani czuje w skórze Napoleona?

- Większość Pani dotychczasowych kreacji scenicz­nych i filmowych to role komediowe - zwracamy się do Danuty Szaflarskiej. - Była Pani np. porywającą, pełną wigoru Katarzyną w POSKROMIENIU ZŁOŚNI­CY Szekspira, wdzięczną majstrową w CZARUJĄCEJ SZEWCOWEJ Lorki. Grała Pani zarówno uwodzicielskie damy jak i uwodzone subretki. Ale jednocześnie widzo­wie pamiętają Panią w rolach pełnych tragizmu, jak w w filmie GŁOS Z TAMTEGO ŚWIATA i w sztuce Sartre'a LADACZNICA Z ZASADAMI. Czy tak częste zmiany gatunku scenicznego to sprawa Pani tempe­ramentu aktorskiego?

~ Oczywiście. W języku aktorskim określa się to ro­dzajem aktorskiego emploi. Gram role dramatyczne i ko­mediowe. Muszę przyznać, że lepiej czuję się w tych ostatnich. Lubię się bowiem sama bawić i cieszę się, gdy bawi się publiczność. Kolejną moją rolą komediowa będzie Bab­cia Lorelei w NOCY CUDÓW Gałczyńskiego na scenie war­szawskiego Teatru Dramatycz­nego.

- Jaką rolę gra Pani obec­nie?

- Napoleona w komedii JA NAPOLEON Joanny Olczak na scenie Teatru Dramatycz­nego w reżyserii Andrzeja Szczepkowskiego.

- Jak się Pani czuje w skórze Napoleona?

- Znakomicie, po prostu jak sam cesarz. Nigdy nie śmiałam marzyć, że będę chodzić w mundurze imperatora, w butach z ostrogami i ze szpadą przy boku. Nie wiem, czy mi się w głowie nie przewróci.

- Co Pani lubi?

- Tańczyć, czytać książki, kupować rzeczy niepotrzebne, dostawać listy, robić na dru­tach, nic nie robić i jeszcze wiele innych rzeczy, a między innymi swój zawód.

- O czym Pani marzy?

- O podróży dyliżansem dookoła świata. Z tym wehi­kułem to oczywiście żart, ale podróż taką chciałabym na­prawdę odbyć. Chętnie od­wiedziłabym na przykład Meksyk, aby zobaczyć na własne oczy zabytki kultury azteckiej i uściskać naszych złotych medalistów na olim­piadzie.

- Jakie ma Pani plany na przyszłość?

- Zrobić porządki świąteczne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji