Artykuły

Kalisz. Finał projektu Laboratorium dla przyszłości

W czwartek 5 listopada o godzinie 15 w Teatrze im. Bogusławskiego będzie można zobaczyć działania kaliskiej młodzieży w ramach piątej odsłony cyklu Kalisz: Laboratorium dla przyszłości, zatytułowanej Kaliska Republika Wolności.

Dwudniowe działania, które w dniach 5-6 listopada 2015 odbywać się będą w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego, poprzedziły warsztaty antydyskryminacyjne przeprowadzone we wrześniu i październiku w kaliskich szkołach średnich. Daniel Brzeziński starał się poruszyć w umysłach młodych ludzi idee wspólnoty, wolności, rozmawiał z nimi o różnicach i odmiennościach. Efekty tych rozmów będzie można zobaczyć w materiale filmowym, również prezentowanym we foyer Dużej Sceny Bogusławskiego.

W czwartek kaliscy licealiści wraz z Danielem Brzezińskim (aktorem i animatorem kultury) - stworzą instalację we foyer Teatru.

Powstała ekspozycja będzie dostępna dla wszystkich gości Teatru od najbliższego weekendu.

Dwudniowe warsztaty w Teatrze, to również praca nad materiałem filmowym. Tę samą, kaliską młodzież pod swoje skrzydło weźmie drugi z realizatorów tego odcinka - reżyser Paweł Hejbudzki. Wspólnie, poznają profesjonalny, niemal wyczynowy sprzęt filmowy i zrealizują zdjęcia, które w efekcie będą filmowym zbiorem opinii, pomysłów czy faktów na temat KALISKIEJ REPUBLIKI WOLNOŚCI - czym ona jest, czym być powinna.

Spotkanie będzie też okazją do zapowiedzi szóstej - ostatniej części programu KALISZ: LABORATORIUM DLA PRZYSZŁOŚCI - roboczo zatytułowanej ZOBACZ NAS Z BLISKA / ARTYŚCI DO WYNAJĘCIA. To szansa, nie tylko dla fanów teatru, na spotkanie ze swoimi ulubionymi aktorami, to także okazja dla naszego zespołu artystycznego do poznania kaliskiej publiczności. Akcja będzie zabawą w bank czasu, w której to aktorzy "w ludzkiej skórze" zaproponują kaliszanom swoje pozasceniczne umiejętności, a przede wszystkim swój "czas", którego będą chcieli trochę w zamian Szczegóły na miejscu.

.

(Daniel Brzeziński - aktor, instruktor teatralny, koordynator projektów animacji kultury. Autor i koordynator szeregu projektów animacji kultury w środowiskach dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniami, (od 2006 roku także skierowanych do uchodźców z Północnego Kaukazu mieszkających w Polsce). Współzałożyciel Stowarzyszenia Praktyków Kultury.)

(Paweł Hejbudzki urodził się w 1980 r. w Toruniu. Jest reżyserem, scenarzystą, montażystą oraz producentem. Studiował na Wydziale Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zasłynął wielokrotnie nagradzanym filmem dokumentalnym Stan umysłu (2006), dotykającym problemów osób zbliżających się do schyłku życia.)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji