Artykuły

Warszawa. Bestseller Marka Haddona na Woli

Sztuka Simona Stephensa według bestsellera Marka Haddona "Dziwny przypadek psa nocną porą", otworzy Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Premiera spektaklu w reżyserii Jakuba Krofty i z muzyką na żywo SzaZy odbędzie się 10 lipca na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

Poznajcie Christophera jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą podróż do Londynu.

Niezwykła opowieść o miłości, marzeniach i przełamywaniu własnych ograniczeń. Świat widzimy oczami młodego outsidera, który szczegółowo zapisuje każdy dzień.

"Dziwny przypadek psa nocną porą" to adaptacja, przetłumaczonej na ponad 40 języków, książki Marka Haddona. Autorem adaptacji, która podbiła serca widzów w Londynie i na Broadwayu jest Simon Stephens.

***

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Lipiec w Dramatycznym to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości. Zobaczymy niemal wszystkie spektakle z repertuaru Teatru. Obok wieloobsadowych widowisk, kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje literatury i komedie. Kabaret na Koniec Świata pokaże nowy program, a gościnne wystąpi Teatr Papahema ze spektaklem "Moral Insanity. Tragedia ludzi głupich". Przegląd odbywa się od 9 do 31 lipca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji