Artykuły

Polskie Radio. Słuchowisko wg Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w konkursie Prix Europa

Słuchowisko według tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk "Twój liść nazywa się Europa, ale to za mało, żeby żyć" zostało zakwalifikowane do udziału w jednym z najważniejszych konkursów radiowych Prix Europa w Berlinie ( 17 - 24 X br.)

- To opowieść o Warszawie w Europie, a właściwie o naszym rozczarowaniu tym, co nazywamy Europą - mówił Artur Tyszkiewicz, reżyser słuchowiska w wywiadzie dla Programu II Polskiego Radia. - Wszystkie zmiany polityczne, dzięki którym jesteśmy częścią Europy i NATO, nie sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi, bowiem kraina szczęśliwości, o której marzyliśmy, nie istnieje. Mimo zmienności systemów politycznych człowiek pozostaje taki sam.

- Ten tekst jest rozmową o chorej ludzkiej duszy, której nie umiemy uleczyć - dodał Artur Tyszkiewicz. - Bohaterowie słuchowiska próbują to robić dzwoniąc do radia, ostatniej instancji, która według nich może im pomóc.

Słuchowisko "Twój liść nazywa się Europa, ale to za mało, żeby żyć" otrzymało drugą nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji