Artykuły

Wałbrzych. "Na Boga!" za 250 groszy

Z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce, Teatr Dramatyczny u włącza się w ogólnopolską akcję "Bilet za 250 groszy" i 23 maja zaprezentuje spektakl "Na Boga!" w reż. Marcina Libera.

Tekst Jarosława Murawskiego odwołuje się do wielkopiątkowego zwyczaju wodzenia Judasza, kultywowanego w śląskim Skoczowie. Ten ludyczny element staje się pretekstem do stworzenia wielowątkowej historii, dotyczącej źródeł polskiej wiary, jej komercjalizacji, dewocji, ideologizacji i fanatyzmu. Reżyser z dużą dozą dystansu traktuje portretowane przez siebie środowiska i nie opowiadając się po żadnej ze stron, piętnuje wszelkie przejawy radykalizmu. W ostrzu satyry znajdą się zatem zarówno konserwatyści, Obrońcy Krzyża jak i poznańscy anarchiści.

3 godziny 13- zgłoskowcem, wyróżnione wieloma nagrodami! Tylko za 2,5 zł!

BILET ZA 250 GROSZY

Powszechna, ogólnopolska akcja organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego umożliwiająca każdemu w Polsce zakup biletu do teatru za symboliczne 250 groszy. Główne wydarzenie obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, angażujące wszystkie teatry publiczne.

Akcja skierowana jest do teatromanów oraz do osób, które do tej pory nie interesowały się teatrem. Celem projektu jest pokazanie roli, jaką we współczesnym życiu społecznym odgrywa teatr jako miejsce refleksji, dyskusji i wymiany poglądów. Teatr publiczny, finansowany z publicznych pieniędzy.

***

"Na Boga!"

23 maja 2015 / godz. 18.00 / Duża Scena

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji